Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Evrak Listesi Nedir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 11:25:05

İngiltere Öğrenci Vizesi evrak listesi başvurusunu bizimle yapmaya karar veren bireylere danışmanlarımızca verilecek olan gerekli belgeler listesidir. Detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta eğitim almak isteyen kişilerin eğitimin süresi, eğitimin seviyesi vb. kriterlere göre seçebileceği çeşitli İngiltere Öğrenci Vizesi türleri vardır. Bunlar; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak sayılabilir.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere’de eğitim görmek üzere başvuruda bulunmak isteyen birey bu dört kategorideki vizelerden birini dikkatli şeklide seçerek başvurusunu yapabilir. Her vize türünde olduğu gibi İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinde de başvuru için uygulanması gereken prosedürler vardır. Bu prosedürleri uygulamayan bireyler vize reddi ile karşı karşıya kalabilecektir.

İngiltere vizesi reddine itirazlar için tıkla!

İngiltere Öğrenci Vizesi evrak listesinden önce İngiltere Öğrenci vizesi başvurusu yapmak isteyen bireyler yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüklerine giderek pasaport başvurusunda bulunmalıdır. Pasaport sahibi olduktan sonra başvurmak istedikleri vize türü ve almak istedikleri vize süresine uygun vize başvuru ücreti/harcını yatırmalıdır. Vize başvuru harcını yatırmayan bireylerin vize işlemleri başlatılamayacaktır.

İngiltere Öğrenci Vizesi evrak listesi başvurusunu uzman danışmanlarıyla birlikte yapmaya karar veren bireylere verilecek olan başvuru için gerekli belgeler listesidir. Başvuru dosyasına koyulması gereken bu evrakları, başvurulan vize türüne ve başvuru sahibinin yaşam standartlarına göre değişiklik göstermektedir. Her başvuru dosyası kendine özgüdür ve bu yüzden başvuru dosyası için gerekli evraklar hazırlarken danışmanlık almak vize başvuru sürecinde ve başvuru sonucunun olumlu olması açısından oldukça önemlidir.

İngiltere vize prosedürleri içerisindeki önemli evraklar listesi hakkında bilgi için tıkla!

İngiltere Öğrenci Vizesi evrak listesi içinde bulunabilecek evraklara örnek olarak Tier-4 Öğrenci Vizesi verilmek istenirse şunlar sayılabilir; eğitim alınacak olan kurumdan alınan kabul yazısı, başvuru sahibinin başvuru sahibinin şahsi bilgileri, dil okuluna gidilecek ise en az B2 seviyesinde İngilizce yeterlilik belgesiyle dil bilgisini kanıtlaması vb. İngiltere ogrenci vizesi gerekli evraklar listesinin diğer vize türlerinde neler olduğunu öğrenmek için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. 

İngiliz makamlarının Birleşik Krallık oturum izni ile ilgili yaptığı son düzenlemelerin neler olduğunu İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.  

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilir, Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Evrak Listesi Nedir?" sayfası 245 defa okundu