Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Çıkma Süresi Kısalabilir mi?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 16:25:19

İngiltere Öğrenci Vizesi çıkma süresi kısalmasını sağlayan Öncelikli Servisler çeşitlerinden ekstra bir ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta eğitim görmek isteyen kişilerin alacağı eğitim, eğitimin süresi vb. kriterlere göre İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak dört kategoriye ayrılan İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru değerlendirme süresini kısaltabilen Öncelikli Servisler mevcuttur.

İngiltere ogrenci vizesi çıkma süresi birçok başvuru sahibini düşündüren sorulardan bir tanesi olup, İngiltere Vizesi prosedürlerinden olan İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru formu doldurulduktan sonra firmamızın uzmanları başvuru sahibi adına işlemlere başlayacak ve başvuru için gerekli belgeler listesini verecektir. Başvuru dosyası eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgiler içeren evrakları ekledikten sonra gerekli olanların tercümeleri yapılmalıdır. Firmamız danışmanlarınca titizlikle incelenen ve hazırlanan başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler, yine uzmanlarımızca başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezine teslim edilmelidir. İngiltere’de eğitim üzerine detaylı bilgi için tıklayın!

Başvuru merkezlerinde toplanan ve İstanbul’daki İngiltere Konsolosluğu’na gönderilen başvuru dosyalarının değerlendirilme süreleri ortalama 15 iş günü yani 3 hafta sürmektedir. Başvuru sahipleri ekstra bir ücret ödeyerek yararlanılan Öncelikli Servisler ile başvuru değerlendirme sürecini kısaltabilmektedir. Öncelikli Servislerin belirli başvuru şartları vardır. Öncelikli Servislerden bazıları başvuru merkezlerinden başvuru yapıldığı takdirde kullanılabilmektedir. Örneğin Randevu Almadan İngiltere Vizesi Başvuru Servisi (Premium Lounge Service) İstanbul, Ankara ve İzmir başvuru merkezlerinden alınabilmekte, Randevusuz Giriş (Flexi Appointment) için ise Türkiye’de bulunan tüm İngiltere Vize Başvuru Merkezlerinden başvuru yapılabilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi çıkma süresi 5 iş gününe kadar indirebilen Öncelikli Servis (Priority Visa Service) başvuru sahiplerine avantaj sağlamaktadır. Ancak bu demek değildir ki kullanılan Öncelikli Servisler sayesinde vize başvurusu olumsu sonuçlanacaktır. Öncelikli Servisler kullanılmasına rağmen vize reddi alma ihtimali bulunduğu unutulmamalıdır.

İngiltere Öğrenci Vizesi çıkma süresi 24 saate indiren ve başvuru sahiplerinin hızlı şekilde vize başvuru sonucunu almasını sağlayan Öncelikli Servislerden Ekstra Öncelikli Servis (Super Priortiy Visa Servise), Öğrenci Vizesi türlerinden olan Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi ile kullanılamamaktadır.

Öncelikli Servis türleri başvuru işlemleri hakkında bilgi için tıklayın!

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Öğrenci Vizesi çıkma süresini kısalması için kullanılacak olan Öncelikli Servisler hakkında detaylı bilgiyi danışmanlarımızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Çıkma Süresi Kısalabilir mi?" sayfası 305 defa okundu