Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Çeşitleri Şartları Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 16:22:30

İngiltere Öğrenci Vizesi çeşitleri dört kategoriye ayrılmış olmakla birlikte her birinin kendine özgü başvuru şartları bulunmaktadır.

İngiltere’de lise, lisans, yüksek lisans gibi eğitimlere katılmak dil okulu, mesleki eğitimler gibi çeşitli kurslara katılmak isteyen bireylerin başvurabileceği dört kategori vardır. Bu kategorilere başvuru yapabilmek için başvuru şartlarını sağlıyor olmak gereklidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi çeşitleri: İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak dört tanedir. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, başvuru sahipleri İngiltere’de uzun süreli lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılmak isteyenlerin başvuru yapabileceği bie vize türüdür. Bu vize şartları içerisinde başvuru sahipleri istedikleri eğitim veya kursun ücretini ödediğini veya ödeyebileceğini kanıtlayarak, ayrıca başvuru sahiplerinin eğitim görecekleri okuldan alacakları kabul yazısı ile de yalnızca eğitim amacıyla gittiğini ispatlayarak bu vizenin diğer bir şartını yerine getirmiş olacaktır. Bu vize türüne başvuracak bireylerin kişisel durumları da başvuru şartları arasında değerlendirilen hususlardan biri olup kişilerin daha önceki eğitim düzeyi, varsa yurt dışı seyahatleri, göçmenlik geçmişlerine dair bilgiler, gidilecek eğitim dil eğitimi ise en az B2 düzeyinde İngilizce bilgisinin kanıtı gibi evrakların başvuru dosyasına koyulması gereklidir. Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvuru şartları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Vize reddi alan bireylerin vize ret mektubunu inceleyen danışmanlarımız başvurunun reddine sebep olan durumları dikkatle inceleyerek Vize Reddine İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu yaparak olumsuz sonucu olumluya çevirebilmektedir. Tier-4 Vize türleri için idari itiraz (administrative review) hakkı da bulunabilmektedir. Vize reddi aldıysanız ve itiraz etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. İngiltere Öğrenci Vizesi çeşitleri danışmanlarımızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilir, firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Çeşitleri Şartları Nelerdir?" sayfası 283 defa okundu