Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Çalışma İzni Kaç Gün için Vermektedir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 16:20:05

İngiltere Öğrenci Vizesi çalışma izni, başvurulmak istenen vizenin türüne ve başvuru sahibinin seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir.

Birleşik Krallık’ta eğitim görmek isteyen ve eğitim süresi boyunca çalışma izni talep eden kişilerin alacağı eğitimin süresi, eğitimin lise, lisans vb. kategorilerde olup olmamasına göre seçebileceği çeşitli İngiltere Öğrenci Vizesi türleri vardır. Bunlar: İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olmakla birlikte başvuru sahipleri bu vize türlerinin her birinin kendi içinde belirli başvuru ve çalışma izni alma hakkı olduğunu bilmelidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Bu vize türlerinden, başvuru sahiplerine çalışma hakkı verenlere bir örnek olarak Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi verilirse, vize başvurusunda bulunacak olan bireyler, İngiltere’de almak istediği eğitim programının türüne ve maddi imkanlarına veya sponsoruna göre İngiltere Öğrenci Vizesi çalışma izni sahibi olabilecektir. İngiltere’de Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Post-doktora eğitimi almak isteyen öğrenciler part-time (yarı zamanlı) olarak çalışma imkanına sahiplerdir. Sponsoru olan okulun lisansına bağlı olarak haftada 10 veya 20 saat çalışabilecektir. Lisans seviyesinin altındaki öğrenciler ise 10 saate kadar çalışma hakkına sahiplerdir.

Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi, 4-17 yaş aralığında olup İngiltere’de eğitim almak isteyen bireylerin başvurması gereken vize türüdür. Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunan 16 yaşın altındaki bireylerin çalışma hakkı bulunmamaktadır. 16 yaşın üstünde bulunan başvuru sahipleri İngiltere’deki eğitimleri boyunca part-time (haftada 10 saate kadar), tatillerde full-time (tam zamanlı) olarak çalışabilme hakları bulunmaktadır. İngiltere Öğrenci Vizesi çalışma izni başvuru sahiplerine yukarıda belirtilen şartlar dahilinde verilmekte olup 16 yaşından küçük çocukların ve Tier-4 vizesiyle dil eğitimi alacak olan bireylerin İngiltere’de çalışma hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Diğer İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin çalışma izni verip vermediği hakkında detaylı bilgiyi danışmanlarımızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. 

İngiltere vize prosedürleri için tıkla!

"İngiltere Öğrenci Vizesi Çalışma İzni Kaç Gün için Vermektedir?" sayfası 308 defa okundu