Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Belgeleri Vize Reddine Sebep Olur mu?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 11:08:49

İngiltere Öğrenci Vizesi belgeleri, eksik olması veya gerçeğe uygun beyanda bulunulmaması durumunda vize reddine sebep olabilecek önemli bir faktördür. Vize başvurularınızda vize belgeleri nedeniyle vize reddine maruz kalmamak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi reddi alınırsa, vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu yapılabilmektedir. Öğrenci Vizesi türlerinden hiçbirine itiraz davası açılamamakla birlikte yalnızca vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu yapılabilmektedir. Bunu için uzmanlarımızdan profesyonel destek alınması önerilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi çeşitli alt kategorileri İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak 4 tanedir. İngiltere Öğrenci Vizesi belgeleri her birinin şartlarına ve başvuru sahibinin yaşam standartlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu vize türlerinden birine başvurmak isteyen ve vize şartlarının neler olduğunu öğrenmek isteyen bireylerin uzmanlarımızla iletişime geçmesi önerilmektedir. İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere Öğrenci Vizesi belgeleri nedeniyle vize reddi alınmasının çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Bunlardan ilki gerekli belgelerden herhangi birinin başvuru dosyasında bulunmamasıdır. Vize reddi eksik evrak nedeniyle olabilmekte ve bu evrak tamamlanarak uzmanlarımız tarafından yeniden değerlendirme başvurusu yapıldığında olumsuz sonuç olumluya çevrilebilmektedir. Başvuru için gerekli evraklar, vize başvurusunun değerlendirilme süreci içinde oldukça önemlidir. Başvuru evrakları arasında; örneğin İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesine başvuracak bireylerin seyahat masraflarını karşılayacak kadar paranın banka hesabında olduğunu ve yaşam giderlerini karşılayabilecek varlıklara sahip olduğunu (maaş bordrosu, varsa tapu belgesi vb.) kanıtlayan belgelerin bulunması gereklidir. Başvuru sahipleri başvuru dosyalarına koyması gereken başvuru için gerekli belgeler listesini uzmanlarımızdan öğrenebilirler.

İngiltere Öğrenci Vizesi belgeleri nedeniyle vize reddi alımına bir diğer örnek olarak başvurulan vize türünün başvuru şartlarını taşımıyor olmak gelmektedir. Örneğin, İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında şartlardan biri Birleşik Krallık’a yalnızca eğitimler, kurslar vb. için gidiyor olmaktır. Başvuru sahipleri 6 aydan uzun süreli mesleki eğitim, dil okulu, yaz okulu gibi eğitimlere katılacak ise bu vize türüne başvurmamalıdır. Aynı zamanda bu vize sahiplerinin İngiltere’ye gittiklerinde bir karşılık alarak çalışmış olmasının tespiti durumunda ileride başvuracağı vizelerin değerlendirilme sürecinde olumsuz intiba bırakacak ve vize reddi verilmesine neden olacaktır. Başvuru sahibinin İngiltere’ye gittiğinde vizenin hak ve yükümlülüklerine uymayacağından şüphelenildiği durumlarda da vize reddi verilebilmektedir. İngiltere Öğrenci Vizesi reddine itirazlar için tıkla!

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir firmadır. Başvuru belgelerini eksiksiz ve doğru bilgiler ile hazırlayan ve başvurduğu vize türünün gerekliliklerini tam olarak yerine getiren başvuru sahipleri vize reddi alma ihtimalini en aza indirmektedir. Bu konuda uzmanlarımızdan profesyonel destek alabilir, İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla İngiltere vizesi, vize türleri ve vize reddi hakkındaki tüm sorularınızı sorabilir veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Belgeleri Vize Reddine Sebep Olur mu?" sayfası 257 defa okundu