Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu Türkiye'den Mi Yapılmak Zorundadır?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-10 10:29:18

İlk kez İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru yapıyorsanız yani pasaportunuzda basılı ve tarihi geçmemiş bir İngiltere Vizesi yok ise, İngiltere Vizesi başvurunuzu Türkiye'de yapmanız gerekmektedir.

Türkiye üzerinden yapılacak İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu bir kaç kategori üzerinden yapabilmek mümkündür. 1 Nisan 2009 yılından itibaren yeni göçmenlik yasalarına göre yeni puanlama sistemine geçilmiş ve vize almak farklı kriterlere bağlanmıştır.

Daha önceden İngiltere Öğrenci Vizesi almış olsanız bile değişen göçmenlik yasalarına göre başvuru formları, evrakları ve belgeleri artık değişmiştir. Uzman bir danışman aracılığıyla başvuru sürecini tamamlamanız size  fayda sağlayacaktır. Eğer uzun süreli olarak İngiltere'de lisans, master, doktora gibi programlarda yer almak istiyorsanız Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapmalısınız.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

18 yaşın altında olan öğrenciler de Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapmalıdır. Ancak kısa süreli bir eğitim için İngiltere'ye gelmek istiyorsanız o zaman İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapmak zorundasınız. 

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için tıklayın!

İngiltere vizesi türleri üzerinde yapılan değişiklikleri merak eden bireyler Birleşik Krallık Son Gelişmeler sayfasını takip ederek öğrenebilecektir.

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Daha ayrıntılı bilgiye İLETİŞİM sayfamız aracılığıyla uzman danışmanlarımızla görüşerek yapabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu Türkiye'den Mi Yapılmak Zorundadır?" sayfası 4563 defa okundu