Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurularında Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 16:50:28

İngiltere Öğrenci Vizesi başvurularının son aşamasında oldukça önemli olan biyometrik bilgiler, başvuru merkezlerine başvuru dosyasını teslim etmeye giden başvuru sahibince verilecektir.

İngiltere Vizesi başvuruları İngiltere Konsolosluğuna başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmakta olup İngiltere Vizesi başvurusunda uyulması gereken prosedürler uygulandığı takdirde vize onayı alma ihtimali artmaktadır. Bu prosedürler içerisinde son basamakta ancak oldukça önemli olan biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin parmak izi ve fotoğrafından oluşan bilgilerdir. İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru prosedürlerine başlayabilmek için öncelikle kişinin başvurduğu vize türüne uygun pasaport sahibi olması gerekir. Pasaport çeşitleri Umumi pasaport (bordo), hususi pasaport (yeşil) ve hizmet pasaportu (gri) olarak ayrılmıştır. Pasaport sahibi olabilmek için bireyler yaşadıkları il veya ilçedeki Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunabilmektedir. Pasaport alındıktan sonra başvurulmak istenilen vize türünün başvuru formu doldurulmalıdır.

İngiltere’ye Öğrenci Vizesi başvurusu nasıl yapabilirim diye düşünen bireyler İngiltere’ye eğitim amacıyla giriş yapmasını sağlayacak olan vize türü seçimini doğru yapmalıdır. İngiltere Öğrenci Vize türleri; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak belirlenmiştir. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere’de alınmak istenen eğitim süresine göre belirlenen vize ücretinin yatırılması, uzmanlarımızca başvuru sahibine temin edilecek olan başvuru için gerekli belgeler listesindeki evraklar eksiksiz şekilde başvuru dosyasına koyulması gereklidir. Bu evraklarından bazıları şu şekilde örneklendirilebilir: kişinin şahsi bilgileri, bağımlıları varsa veya onlarla İngiltere’ye gidecek ise bağımlıların şahsi bilgileri, daha önceki eğitim bilgileri, varsa İngilizce dil sınav sonuçları, eğitim alınacak okuldan alınan kabul belgesi vb. Bu evrakların listesi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Daha sonra Türkiye’deki İngiltere Vize başvuru merkezlerinden alınan randevu gün ve saatinde biyometrik bilgiler ile başvuru dosyaları teslim edilmelidir. İngiltere ogrenci vizesi başvurusunda verilecek olan biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin parmak izi ile yüzünün yakın plan dijital fotoğraf çekiminden oluşmaktadır.

İngiltere vizesi türlerinin tamamı için tıklayın!

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilir, kafanızı kurcalayan tüm soruların yanıtları bulabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurularında Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?" sayfası 271 defa okundu