Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 11:03:47

İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru belgeleri vize türlerine, eğitimin süresine ve seviyesine göre çeşitlenmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere’de İngilizce dil eğitimi, mesleki eğitim, lisans, yüksek lisans ve çeşitli eğitimlere katılmak isteyen öğrencilerin başvuru yapabileceği İngiltere Vizesi türlerinden biridir. 4 adet alt kategorisi vardır. Bunlar; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi. İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden birine başvuru yapacak olan bireylerin başvuru dosyasına eğitim ve yaşam masraflarını nasıl karşılayacağına dair kanıtları bulundurması gereklidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru belgelerine örnek olarak Uzun Dönem Öğrenci Vizesi evrakları verilirse şunlar sıralanabilir; daha önceki vize retleri, başvuru sahibinin daha önce aldığı eğitim bilgileri, gerçekten öğrenci olma amacıyla gittiğini kanıtlayan akredite olmuş eğitim kurumlarından alınan kabul belgesi, başvuru sahibinin şahsi belgeleri vb.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru belgeleri listesini, pasaport sahibi olan bireyler, başvurmak istedikleri vize türlerinin başvuru formunu doldurduktan, alınmak istenilen vize süresine göre belirlenmiş vize harcını yatırdıktan sonra uzmanlarımızdan alabileceklerdir. İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru belgeleri edinildikten sonra yine uzmanlarımız tarafından başvuru sahibi adına başvuru merkezlerinden alınacak olan randevu gün ve saatinde titizlikle hazırlanmış başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler başvuru merkezine teslim edilmelidir.

Brexit süreci sebebiyle İngiltere vizesi başvurularının nasıl şekilleneceğine dair İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip edebilirsiniz.

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru belgelerinin neler olabileceği, Öğrenci Vize tür seçiminin nasıl yapılacağı konusunda detaylı bilgi almak veya başvuru işlemlerinizi hemen başlatmak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilir ve firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuru Belgeleri Nelerdir?" sayfası 230 defa okundu