Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Banka Hesabı Neden Gereklidir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 11:01:56

İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusunda gerekli belgeler içerisinde önemli bir yere sahip olan banka hesap bilgileri, başvuru sahibinin seyahatini hangi maddi kaynaklarla finanse edeceğini, eğitim ve yaşam masraflarını nasıl karşılayacağının kanıtı olması bakımından çok önemlidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi banka hesabı bilgileri, başvuru dosyası içerisinde yer alması vize memurunun başvuru sahibinin maddi kaynaklarını incelerken dikkate aldığı önemli bir belge niteliği taşır. Başvuru sahibinin seyahat süresince konaklama masrafları, günlük harcama giderleri, eğitim ücreti gibi giderlerini nasıl karşılayacağına dair bilgileri vize memurunun görmesi vize değerlendirme sürecinde olumlu etki yapacaktır. İngiltere Öğrenci Vizesi banka hesabı bilgileri başvuru sahibinin maddi olarak bu başvuru için yeterli olduğunu, seyahati süresince İngiliz hükümet yardımlarından yararlanmayacağını garanti etmektedir. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri başvurularından bazılarında belirli bir miktar paranın başvuru sahibinin banka hesabında bulunması şartı mevcuttur.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere Öğrenci Vizesi banka hesabında belirli bir miktar para bulunmasını öngören vize türlerinden biri Tier-4 Öğrenci Vizesidir. Başvuru sahibi maddi imkanlarının yeterli olduğunu eğitim göreceği kurs veya okulun ücretini ödediğinin bilgilerini veya ödemediyse banka hesabında bu ücrete karşılık geleceği kadar paranın bulunduğunu kanıtlaması gerekir.

İngiltere Öğrenci Vizesi banka hesabında bulunması gereken paranın en az 28 gün hesapta bulunuyor olması, kısmen veya tamamen çekilmemiş olması gereklidir. 28 gün ve daha fazla süredir banka hesabında bulunduğunu ispatlayabilen bireyler vize alma ihtimalini artırmaktadır.

İngiltere Öğrenci Vizesi banka hesabı içerisinde para bulunması kişinin maddi ve kişisel durumunun bu eğitime ve seyahate uygunluğunu kanıtlayan bir belgedir. Bunun dışında Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvuru sahibinden talep edilecek olan belgelerden bazıları; kişinin maaş bordrosu, varsa tapu belgeleri, varsa sponsorunun bilgileri, kabul belgesi vs. olarak örneklendirilebilir.

İngiltere vizesi türleri hakkında güncel ve gerçeğe uygun haberleri İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.  

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Banka Hesabı Neden Gereklidir?" sayfası 249 defa okundu