Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Almak Zor mu?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 10:58:30

İngiltere Öğrenci Vizesi alabilmenin çeşitli zorlukları bulunmaktadır. Ancak Öğrenci Vize türlerinden birine başvuru yaparken konusunda uzman danışmanlarımızla iletişime geçerek başvuru sürecinde destek alınması vize onayı alabilmek için oldukça önemlidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi almak, İngiltere’de başvuru sahibinin talep ettiği sürelere göre eğitim amaçlı alınabilen İngiltere vizesi türlerinden biridir. 4 ana kategorisi vardır. Bunlar; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi. Diğer tüm İngiltere Vizesi çeşitlerinde olduğu gibi kendine özgü başvuru şartları ve gerekli evrakları listesi olan bu vize türlerinin prosedürleri adım adım izlenmeli ve gerekli evraklar listesinde yazan bilgiler eksiksiz şekilde vize memuruna sunulmalıdır.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere Öğrenci Vizesi almak isteyen bireylerin başvuru prosedürlerini uygularken dikkat etmesi gereken belirli noktalar vardır. İngiltere Öğrenci Vizesi için öncelikle kişinin ilçe nüfus müdürlüğüne giderek pasaport başvurusunda bulunması gereklidir. Pasaport sahibi olan bireyler başvurmak istediği vize türünün başvuru formu doldurduktan sonra İngiltere’yi ziyaret süresine göre belirlenen vize ücretini yatırmalı ve uzmanlarımızdan temin edilecek olan gerekli belgeler listesindeki evrakları hazırlamaya başlamalıdır. Bu evraklardan bazıları şu şekilde örneklendirilebilir: kişinin ev ve iş adresleri, akredite olmuş bir eğitim kurumundan alınacak kabul belgesi, okulun veya kursun ücretinin ödendiğinin kanıtı veya bunu karşılayabileceğinin kanıtı için banka hesap bilgileri vb. Bu evrakların listesi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere Öğrenci Vizesi gerekli evrakların listesini uzmanlarımızdan temin edebilirsiniz. Başvuru dosyası hazırlandıktan sonra başvuru merkezlerinden alınan randevu gün ve saatinde biyometrik bilgiler ile başvuru dosyası başvuru merkezine teslim edilmelidir. Başvuru sürecini başından sonuna kadar takip eden firmamızın uzmanları ile iletişime geçerek başvuru işlemleriniz başlatabilir, vize reddi alma ihtimalinizi en aza indirebilirsiniz.

İngiltere vizesi reddine itirazlar için tıkla!

İngiltere Öğrenci Vizesi almak isteyen bireylere vize onayı verilebilmesi için başvuru sahibinin yaşam standartları, başvuru sürecinde atılması gereken olan adımlar/prosedürler ve eğer vize reddi alındıysa bunun devamında neler yapılabileceğine göre değişiklik göstermektedir.

“İngiltere vizesi retlerine itiraz yolları değişiyor mu?”, “İngiltere vizesi başvuru aşamalarında yapılan son değişiklikler nelerdir?” gibi sorulara İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip ederek yanıt bulabilirsiniz.

2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak isteyenler şirketimiz danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerine başlayabilir ya da vize reddine itiraz başvurusunda bulunabilirler.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Almak Zor mu?" sayfası 249 defa okundu