Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vize Türlerinin Şartları Nereden Öğrenilir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 10:43:19

Birleşik Krallık’ta eğitim görmek isteyen kişilerin alacağı İngiltere Öğrenci Vize türleri; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak sıralanabilir.

İngiltere Öğrenci Vize türleri başvuru sahibinin almak istediği eğitim seviyesi, eğitimin süresi vb. kriterlere göre seçebileceği İngiltere Öğrenci Vizesi türleri şunlardır:

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere’de 1 haftadan 6 aya kadar olan dil eğitimleri, spor kursları, hobi kursları, mesleki eğitimler vb. eğitimlere katılmak isteyenlerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vizenin şartlarından bazıları şöyle sıralanabilir; başvuru sahiplerinin 18 yaşının üzerinde olmaları, uygun konaklama imkanlarını ve yaşam masraflarını karşılayabilecek kadar maddi imkana sahip olmaları, Birleşik Krallık’a eğitim almak amacıyla gelmek istediğini kanıtlayan kabul belgesi veya kurs kayıt ücretinin yatırıldığının belgesinin bulunması vb. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi hakkında detaylı bilgi için İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi; İngiltere’de sadece dil eğitimi almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türü olmakla birlikte 6 ile 11 ay süreyle 18 yaşından büyük bireyleri kapsamaktadır. İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sadece dil eğitimi içindir ve bunun dışında bir amaçla başvuran bireyler vize reddi ile karşı karşıya kalacaktır. Bu vizeye başvurabilmek için akredite olmuş eğitim kurumlarından kabul yazısı almış olmak, İngiltere’deki yaşam masraflarını karşılayacak kadar banka hesabında para bulunması veya sponsor varsa sponsorluk belgesini başvuru dosyasının içine koymak, 18 yaşında veya üzerinde olmak gibi şartları sağlıyor olmak gereklidir.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, 4 ile 17 yaş aralığındaki çocukların İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda eğitim görebilmesini sağlayan İngiltere Öğrenci Vize türlerinden biridir. Çocukların güvenliğinin ön planda tutulduğu bu vizeye başvuracak aileler, İngiltere’deki çocuk hakları gereğince atılması gereken birtakım adımların neler olduğunu öğrenmek için firmamızla iletişime geçebilirler.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, İngiltere’de lisans, yüksek lisans, dil eğitimi gibi çeşitli nedenlerle 6 aydan uzun süreli eğitim görmek isteyen bireylerin başvurması gereken vize türü olmakla birlikte dil eğitimi almak isteyen bireyler vize reddi almamak için en az B2 düzeyinde İngilizce bilgisini kanıtlaması gereklidir. Bu vize türünün detaylı şartları için Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.  Uzmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İngiltere vizesi türlerinin tamamı için tıklayın!

"İngiltere Öğrenci Vize Türlerinin Şartları Nereden Öğrenilir?" sayfası 225 defa okundu