Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vize Tipleri Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 10:40:56

İngiltere Öğrenci Vize tipleri 4 çeşit olmakla birlikte bu vizelerin başvuruları için gerekli şartlar, başvuru için gerekli evraklar, vize reddine sebep olabilecek durumlar ve vize reddi alındığı takdirde atılması gereken adımların neler olduğunu öğrenmek için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta eğitim görmek isteyen kişilerin alacağı eğitimin seviyesi, süresi vb. kriterlere göre seçebileceği çeşitli İngiltere Öğrenci Vize tipleri vardır. Bunların her birinin belirli vize başvuru şartları ve başvuru için gerekli belgeleri vardır.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvuru sahipleri, İngiltere’de en fazla 6 aya kadar olan dil eğitimleri, spor veya hobi kursları gibi eğitimlere katılabilmek için bu vizeyi kullanacağını biliyor olmalıdır. Örneğin başvuru evrakları içinde 6 aydan fazla olarak ücreti ödenmiş veya kaydı yapılmış okul bilgilerinin bulunması vize reddine sebep olabilecektir. Bu vizenin diğer şartlarına örnek olarak; başvuru sahiplerinin 18 yaşında veya üzerinde olmaları, uygun konaklama imkanlarının bulunması, Birleşik Krallık’a yalnızca eğitim almak amacıyla gelmek istediğini kanıtlıyor olması vb. verilebilir. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi hakkında detaylı bilgi için İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere’de sadece 6 ile 11 ay süreyle sadece dil eğitimi almak isteyen 18 yaşından büyük bireyleri kapsayan bir vizedir. Mesleki eğitim almak amacıyla başvuru yapıldığı takdirde vize reddi alınacak olan bu vize yalnızca dil eğitimi için başvurulabilecek vize türüdür. Bu vizenin diğer şartlarını örneklersek: Akredite olmuş eğitim kurumlarından kabul yazısı almış olmak, uygun konaklama imkanlarına sahip olmak, 18 yaşında veya üzerinde olmak vb. durumların kanıtlanıyor olması gereklidir. Uzatılmış İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sayfasını ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere yurt dışı eğitim danışmanları için tıklayın!

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, 4 ile 17 yaş aralığındaki çocukların İngiltere’de bulunan özel bir eğitim kurumunda eğitim görebilmesini sağlayan ve buna dair çeşitli başvuru şartları bulunan İngiltere Öğrenci vize tiplerinden biridir. Bu vize türüne başvurmak istiyorsanız Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi sayfasını ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ise İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi gibi çeşitli niyetlerle 6 aydan uzun süreli eğitim görmek isteyen bireylerin başvurması gereken vize türüdür.

İngiltere’de eğitim alma amacında olan bireyler bu dört kategorideki vizelerden birini seçerek başvurusunu yapmalı ve başvurmak istediği vize türünün şartlarını öğrenmelidir. Başvuru sahibinin gidiş amacı, bulunduğu şartların uygunluğu ve vize memuruna sunduğu evrakların doğruluğu konusunda verdiği güven ile vize sonucunun olumlu olma ihtimalini artırmaktadır.

“İngiltere vizesi başvuru prosedürleri nelerdir?”, “Brexit ile ilgili son gelişmeler nelerdir?”, “Ankara Anlaşması iptal mi oluyor?” gibi soruların cevaplarını İngiltere Vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir firmadır. İngiltere Öğrenci Vize tipleri hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilir ve firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vize Tipleri Nelerdir?" sayfası 230 defa okundu