Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vize Reddi Alınırsa Ne Yapılmalı?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 10:35:30

İngiltere Öğrenci Vize reddi nedenleri çok çeşitli olabilmektedir. İngiltere Öğrenci Vize türlerinin herhangi birinden vize reddi alan bireylerin dava açma hakları yoktur. Yalnızca idari itiraz yaparak yeniden değerlendirme başvurusunda bulunabilirler.

İngiltere Öğrenci Vize reddi sebepleri içerisinde en başta vize başvuru şartlarına uyulmaması örnek verilebilir. İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin her birinin belirli başvuru şartları bulunmakla birlikte bu başvuru şartlarının sağlanmaması vize genel ret sebepleri içine girmektedir. Vize başvurularının genel ret sebepleri içine reddedilebilmesi için başvuru evraklarında yalan beyan, eksik evrak gibi durumların bulunması gereklidir. Başvurular; evraklardan birinin yalan beyan içermesi, gerçeğe uygun olmayan bilgilerin vize memuruna sunulması, bazı önemli bilgiler içeren belgelerin başvuru evraklarının içine koyulmaması gibi nedenlerle reddedilebilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri hakkında bilgi için tıklayın!

İngiltere Öğrenci Vize reddi alınması bir daha vize başvurusu yapılamayacağı veya vize alınamayacağı anlamına gelmemektedir. İngiltere Öğrenci Vizesi başvurularında ret alan bireyler vize reddi mektubuyla birlikte ofislerimize gelerek veya uzman danışmanlarımıza telefon aracılığı ile ulaşarak vize reddine sebep olan durumlar ortadan kaldırılmak suretiyle vize reddine itiraz başvurusu yapabilirler. Vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu yapılırken uzmanları başvuru evraklarına ek belgeler talep edebilmektedir. Bunun sebebi gerekli evraklar arasında eksik bulunması nedeniyle vize reddi gerçekleşmiş olabilir veya bir bilgi güncelliğini yitirmiş olabilmektedir.

İngiltere vizesi reddine itiraz yollarını öğrenmek için tıkla!

Vize reddi alan bireylerin vize reddine itiraz kapsamlı başvurular için bizimle iletişime geçerek bilgi alması olumsuz sonucun olumluya çevrilebilmesi ihtimalini oldukça artırmaktadır. İngiltere Öğrenci Vizesi red sebeplerine örnek olarak; İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi başvurularında başvuru sahibinin bu vize türünün yalnızca 6 ay ve daha kısa süreli mesleki eğitimler, yaz okulu, dil okulu gibi eğitimler için izin verilmesine rağmen 6 aydan uzun süreli bir eğitime kayıt olduğu belgesiyle başvurması verilebilir. Böyle durumda vize memurunun vize reddi vermesi kaçınılmaz olacaktır.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir firmadır. İngiltere Öğrenci Vize reddi neden alınır, vize reddine sebep olan durumlar nelerdir, hangi vize türü hangi şartları gerektirmektedir gibi sorularınız varsa detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz. Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek veya danışmanlarımıza telefon aracılığıyla da başlatabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vize Reddi Alınırsa Ne Yapılmalı?" sayfası 246 defa okundu