Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vize için Gerekli Evraklar Listesi Kimden Alınır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 10:14:18

İngiltere Öğrenci Vize için Gerekli Evraklar listesi kişiden kişiye değişmekle birlikte Birleşik Krallık’ta eğitim görmek isteyen kişilerin alacağı eğitim, eğitimin süresi vb. kriterlere göre seçebileceği çeşitli İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Vize şartlarını ve kendinize uygun vize başvuru evrak listesini öğrenebilmek için bizimle iletişime geçiniz.

İngiltere Öğrenci Vize türleri; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak sayılabilir. İngiltere’de eğitim görmek üzere bu dört kategorideki vizelerden birini seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Her vize türünün başvuru şartları ve başvuru yaparken belirtilmesi gereken bilgiler farklıdır.

Başvuru sahibinin İngiltere’ye seyahat amacı, vize süresi, bulunduğu şartların almak istediği vizeye uygunluğuna göre gerekli evrak listesi değişmektedir. İngiltere Öğrenci Vizesi gerekli evraklar listesine örnek olarak Tier-4 Öğrenci Vizesinin evrakları verilirse; gerçekten öğrenci olma amacıyla İngiltere’ye gitme niyeti olduğunu kanıtlayan kabul belgesi, İngiltere’de kalmak için maddi imkanlarının yeterli olduğunu ifade eden banka hesap bilgileri, tapu belgeleri vb. evraklar, ödenmişse eğitim masraflarının belgeleri, başvuru sahibi bu vize ile dil eğitimi alacaksa -geçerli dil sınavları veya sertifikalarıyla- B2 seviyesinde İngilizce dil yeterliliği belgesi sayılabilir. Tier-4 Öğrenci Vizesi başvuru için gerekli evraklar listesini firmamız danışmanlarıyla irtibata geçerek alabilirsiniz.

İngiltere Tier-4 Vizesi için tıklayın!

Tier-4 vizesi, başvuru sahibinin İngiltere’de 11 aydan uzun süreli olarak almak istediği eğitim için başvurması geren vize türüdür. Tier-4 Vizesi şartlarından bir diğeri, İngiltere ogrenci vizesi gerekli evraklar listesinde bulunan belirli belgelerle başvuru sahibinin bu vize türünü almaya uygun olduğunu kanıtlamasıdır.

Başvuran bireylerin, gerçekten öğrenci olma amacıyla İngiltere’ye gitme niyeti olduğunu kanıtlaması, sağlaması gereken ilk şartlardan biridir. Bunu, eğitim göreceği kurumdan alacağı kabul yazısı gibi resmi kurum ve kuruluş belgeleriyle sağlayabilir. İngiltere ogrenci vize için gerekli evraklar içinde bulunması gerekenler, başvuru sahibinin şahsi bilgiler, varsa bağımlılarının bilgileri, İngiltere’de tanıdığı varsa bu kişilerin şahsi ve maddi bilgileri, başvuru sahibi kendi imkanlarıyla seyahatinin masraflarını karşılayamayacak ise sponsor bilgileri ve daha birçok şartları sağladığını kanıtlaması gereklidir. İngiltere Öğrenci Vize için gerekli evraklar istesini uzman danışmanlarımızla irtibata geçerek alabilirsiniz.

İngiltere yurt dışı eğitim uzmanlarına ulaşabilmek için tıklayın!

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere ogrenci vizesi gerekli evraklar listesini nasıl edinebilirim, İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin şartları nelerdir gibi sorularınız varsa İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek veya -İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde bulunmuyorsanız- uzman danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak başlatabilirsiniz.

İngiltere vizesi ile ilgili son değişikliklerin neler olduğunu ve Brexit sonrası İngiltere vize türlerinin değişip değişmeyeceğini  İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vize için Gerekli Evraklar Listesi Kimden Alınır?" sayfası 248 defa okundu