Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Turist Vizesi Almak Kolay mıdır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 10:01:17

İngiltere Öğrenci Turist Vizesini kolayca alıp alamayacağını merak eden bireyler başvuru sürecinde gerekli prosedürleri atlamadan adım adım takip ettiği ve gerekli evrakları eksiksiz hazırladığı takdirde vize onayı alma ihtimalini artırmaktadır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi 18 yaşından büyükler bireylerin 6 aydan az olmak kaydıyla İngiltere’ye yaz okulu, mesleki eğitim vb. gibi eğitimlere katılmak amacıyla başvurulabileceği vize türüdür.  İngiltere Öğrenci Turist Vizesi, İngiltere’de en fazla 6 aya kadar kalmayı sağlayan ancak İngiltere’de çalışma izni/hakkı vermemektedir. İngiltere’ye bu vize ile giriş yapan kişiler ücret elde edebileceği bir işte çalışamayacaklardır; fakat kamu yararına çalışan kurum, kuruluş, dernek veya vakıflarda gönüllü olarak herhangi bir karşılık edinmeden çalışabileceklerdir.

İngiltere Öğrenci Turist Vizesi ile İngiltere’ye gidecek olanların öncelikle bu vize türünün şartlarını sağlıyor olması gerekir. Başvuru dosyasında koyacağı belgeler içerisinde bu şartları sağladığına dair belge ve evrakları da bulunduruyor olmalıdır. Örneğin kişinin 18 yaşından büyük olduğunu, İngiltere’ye sadece eğitim amacıyla gittiğini, kalacağı yerin ücretinin ve yaşam koşullarının uygun olduğunu, İngiltere’de kalıcı olmayı planlamadığını, yaşadığı ülkedeki ev ve iş yeri adreslerini, varsa tapu belgelerini veya banka hesap bilgilerini vb. gerekli belgeler dosyasında bulunmalıdır. Ancak başvuru dosyası içerisinde kişiye göre değişen başka evraklar da bulunabilmektedir.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi için tıklayın!

İngiltere Öğrenci Turist Vizesi başvuru evraklarının listesi kişiden kişiye değişmesi, her bireyin yaşam standartlarının farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin, İngiltere Öğrenci Turist Vizesi başvurusunda bulunan bir çalışan bireyin başvuru belgeleri arasında maaş bordrosu bulunması gerekliyken, bir öğrencinin öğrenci olduğuna dair belge veya maddi imkanları ailesi tarafından karşılanıyor ise sponsorluk belgesini başvuru evrakları arasında bulundurması gereklidir.

İnternetteki bilgilerin güncel olmaması ve bu konuda yeterli bilgisi olmayan kişilerden edinilecek bilgilerin kullanılması başvuru dosyasının tamamlanmadan başvuru yapılmasına neden olmaktadır. Eksik belgelerin başvuru dosyasında bulunması da başvuru değerlendirme sürecinde vize memurunun kişiye bakış açısını etkilemekte ve şüpheli bir durum varmış gibi görünmektedir. Ancak kişinin evraklarının tam olması başvurusunda samimi ve dürüst olduğunu göstermesi açısından elzemdir. Bu nedenle, İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuru evraklarının kişiye uygun listesini profesyonel danışmanlarımızdan edinebilmek için iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’ye gitmeden önce uyulacak prosedürler için tıkla!

2006 yılından beri firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Öğrenci Turist Vizesi başvurusu nasıl yapılır, vize reddi detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilir ve firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Turist Vizesi Almak Kolay mıdır?" sayfası 224 defa okundu