Anasayfa İletişim

İngiltere master öğrenci vizesi başvuru değerlendirme kriterleri nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-03 14:49:23

İngiltere master öğrenci vizesi başvuru değerlendirme kriterleri başvurunun türü, başvuru sahibinin kişisel bilgileri ve maddi olanaklarına göre çeşitlilik göstermektedir.

İngiltere master öğrenci vizesi ile İngiltere’de yüksek lisans eğitimi almak isteyen bireylerin, Öğrenci Vizesi türlerinden biri olan Tier-4 Öğrenci Vizesine başvurması gereklidir. İngiltere master öğrenci vizesi ile İngiltere’de master yapmak isteyen bireyler öncelikle belirli başvuru kriterlerini sağlamalıdır.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Bireylerin bilmesi gereken başvuru değerlendirilme kriterlerinden biri başvurunun puanlama sistemi ile olmasıdır. Puanlama sistemi kapsamındaki ingiltere master öğrenci vizesi alabilmek için başvuru sahibin 40 puan toplaması gereklidir. Başvuru sahipleri okul kayıtlarından 30 puan, maddi imkanlarını talep edilen kurallar çerçevesinde sağlayabildiklerini gösterdikleri takdirde 10 puan daha alırlar.

Başvuru sahiplerinin daha önceki vize başvuruları ve varsa aldıkları retler, yurtdışı seyahatlerinin süreleri ve seyahatlerinin amacı, maddi yeterliliklerini kanıtlayan başvuru banka hesap bilgileri veya gidilecek okulun ücretinin ödendiğine dair belge gibi bilgilerin başvuru dosyasında bulunması başvurunun olumlu sonuçlanması için önemlidir.

İngiltere Master Vizesi için gerekli prosedürleri öğrenebilmek için tıklayınız!

Bireylerin özellikle bilmesi gereken ingiltere master öğrenci vizesi başvurularında değerlendirilmeye alınan önemli kriterlerden birisi 28 gün şartıdır. Başvuru sahiplerinin İngiltere’de bulunacağı süre içinde geçimlerini sağlamaya yetecek miktarda maddi imkanların veya ödenmemişse gidilecek olan okulun ücretinin banka hesabında 28 gün süre ile durmuş, kısmen veya tamamen çekilmemiş olması gereklidir.

İngiltere'de master yapmak istiyorsanız tıklayın!

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere master öğrenci vizesi hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek tüm sorularınıza yanıt bulabilir veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere master öğrenci vizesi başvuru değerlendirme kriterleri nelerdir? " sayfası 230 defa okundu