Anasayfa İletişim

İngiltere 6 Aylık Öğrenci Vizesi için Hangi Prosedürler İzlenmelidir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-03 14:47:11

Tüm İngiltere Vizesi türlerinde olduğu gibi ingiltere 6 aylık öğrenci vizesi başvurusunda bulunabilmek için de belirli prosedürler izlenmesi gereklidir. Bu prosedürlerin tamamı hakkında uzmanlarımıza danışarak bilgi alabilirsiniz.

İngiltere 6 aylık öğrenci vizesi 18 yaş ve üzerindeki bireylerin 6 aydan az olmak kaydıyla İngiltere’ye yaz okulu, mesleki eğitim vb. gibi eğitimlere katılmak amacıyla başvurması gereken vize türüdür. İngiltere’de en fazla 6 aya kadar kalmayı sağlayan çok girişli bir vize türü olmakla birlikte bu vize sahibine İngiltere’de çalışma izni/hakkı vermemektedir. Her ne sebeple olursa olsun İngiltere’ye bu vize ile giriş yapan kişiler karşılık elde ettikleri herhangi bir işte çalışma izni bulunmamaktadır.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden çalışma izni veren kategorileri öğrenmek için tıklayın!

İngiltere 6 aylık öğrenci vizesi ile İngiltere’ye gitme niyetinde olan her bireyin vize başvuru prosedürlerini uygulaması gereklidir. Başvuru yapmak isteyen bireyler yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek vize başvurusu için gerekli olan pasaportun çıkarılması için başvuruda bulunmalıdır. Pasaport kısa sürede ellerine ulaştıktan sonra başvuru formunu doldurup, başvuru/vize harcını yatırarak başvuru işlemlerini başlatmış olacaklardır.

İngiltere eğitim danışmanlarına ulaşmabilmek için tıklayın!

Firmamızın uzmanlarından ingiltere 6 aylık öğrenci vizesi başvurusu için gerekli belgeler listesini temin ederek eksiksiz ve doğru bilgiler içeren evraklarını başvuru dosyasına eklemelidir. Başvuru dosyası, uzmanlarımız tarafından titizlikle incelenecek, eksik belge veya bilgi olması halinde başvuru sahibinden ek belgeler talep edilebilecektir. Gerekli belgelerin tercümelerinin yapılıp, başvuru dosyası titizlikle hazırlandıktan sonra danışmanlarımız tarafından başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde İngiltere Başvuru Merkezinde bulunulmalıdır. Biyometrik bilgiler, başvuru dosyası ve fotoğrafların verilmesinin ardından değerlendirilmek üzere İngiltere Konsolosluğuna gönderilen dosyasının sonucu ortalama 15 gün içinde belli olmaktadır. Bu süre Öncelikli Servisler kullanılarak kısaltılabilmektedir. Çeşitli öncelikli servisler hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikli Servis türleri için tıklayın!

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. İngiltere 6 aylık öğrenci vizesi nasıl alınır, prosedürleri nelerdir, hangi evraklar gereklidir gibi sorularınız varsa İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek İngiltere Vizesi başvuruları hakkında tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Yine bu hattı arayarak veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere 6 Aylık Öğrenci Vizesi için Hangi Prosedürler İzlenmelidir?" sayfası 217 defa okundu