Anasayfa İletişim

6 Aylık İngiltere Öğrenci Vizesi Nedir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-03 14:41:44

6 aylık İngiltere Öğrenci Vizesi, Birleşik Krallık’ta mesleki eğitimler, dil okulu, yaz okulu gibi 6 ay ve daha kısa süreli çeşitli eğitimlere katılmak isteyen 18 yaş ve üzerindeki bireylerin başvurması gereken Öğrenci Vizesi türlerinden biridir.

6 aylık ingiltere öğrenci vizesi İngiltere’de 6 aydan kısa süreli çeşitli eğitimlere katılmak isteyen kişilerin başvurması gereken genellikle çok girişli olarak verilen İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden biridir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

6 aylık ingiltere öğrenci vizesi başvurusu yapacak olan bireylerin belirli şartları sağlıyor olması gereklidir. Bu şartlardan ilki başvuru sahibinin İngiltere’ye eğitim alma amacıyla geliyor olması ve bunu kanıtlarken akredite olmuş bir eğitim kurumundan kabul yazısı alması gerekliliğidir. Bireylerin kabul yazısı içerisinde başvuru sahibinin şahsi bilgileri, kurumun bilgileri, eğitimin süresi vb. gibi bilgiler yer almalıdır. Bir diğer başvuru şartı, 6 ay ve daha kısa süreli eğitimlere katılıyor olması gerekliliğidir. İngiltere’deki çeşitli eğitimlere 11 aydan fazla katılmak isteyen bireylerin Tier-4 Vizesine başvurması önerilmektedir. Tier-4 Vizesi hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

6 aylık ingiltere öğrenci vizesi başvuru şartlarını sağlayarak başvuruda bulunan bireylerin izlemesi gereken belirli prosedürler vardır. Öncelikle bireyler yaşadıkları ilçe nüfus müdürlüklerine giderek vize başvurusu için gerekli olan pasaportun çıkarılması için başvuruda bulunmalıdır. Pasaport kısa sürede ellerine ulaştıktan sonra uzmanlarımızdan 6 aylık İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu için gerekli belgeler listesini alabilirler. Başvuru için gerekli evraklar eksiksiz şekilde toparlanıp, başvuru formu doldurulup, gerekli olanların tercümelerinin yapılıp, uzmanlarımızca başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde İngiltere Başvuru Merkezlerinde bulunulmalıdır. Başvuru merkezine teslim edilen biyometrik bilgiler ve başvuru dosyası, İngiltere Konsolosluğu’ndaki vize memurlarınca değerlendirilmek üzere gönderilir. Başvuru sonucunun değerlendirilme süresi, başvuru yoğunluğuna göre ve dosyanın içeriğine göre değişmekle birlikte ek bir ücret ödenerek yararlanılan Öncelikli Servisler ile kısaltılabilmektedir. Öncelikli Servisler hakkında detayı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

“İngiltere vizesi başvuru prosedürleri nelerdir?”, “Brexit ile ilgili son gelişmeler nelerdir?”, “Ankara Anlaşması iptal mi oluyor?” gibi soruların cevaplarını İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Birleşik Krallık vizesine başvuru yapmak istiyorsanız danışmanlarımıza telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek ulaşabilir, kafanızı kurcalayan tüm sorularınızı sorabilir veya başvuru işlemlerinize zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"6 Aylık İngiltere Öğrenci Vizesi Nedir?" sayfası 235 defa okundu