Anasayfa İletişim

Yurtdışında Eğitiminde İlk Tercih: İngiltere

Güncellenme Tarihi: 2019-04-10 10:33:04

Üniversite eğitimi için yurtdışına çıkmak isteyenlerin önemli bir bölümünün ilk tercihi TIER-4 İngiltere Öğrenci Vizesi ile eğitim alınabilen İngiltere oluyor.

Çok köklü üniversitelerin olduğu İngiltere’de üniversiteler verdikleri eğitimin kalitesi ile tanınıyor. İngiltere’nin Türkiye’ye mesafe olarak yakınlığı, eğitim sürelerinin daha kısa olması, uluslararası öğrencileri ağırlama konusundaki tecrübesi, kültürel yoğunluğu gibi hususlar İngiliz üniversitelerinin çok tercih edilmesini sağlayan pek çok etkenden yalnızca bazılarıdır.
İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi (TIER-4) ile İngiltere’de okumak istiyorsanız öncelikle hazırlık sınıfını başarıyla tamamlamanız gerekir. Hazırlık kurslarını ya üniversiteler ya da işbirliği içinde oldukları kolejler vermektedir. Lisans eğitim programları genellikle 3 yıl olmakla birlikte bazı programlar bir  yıl staj süresini ile birlikte 4 yıl sürmektedir. Bu programlar “sandviç program” olarak adlandırılmaktadır. Çoğu program 3, en fazla 4 yıl olmasına karşın tıp, diş hekimliği, mimarlık gibi programlar 5 - 6 yıla kadar uzayabilmektedir. Eğitim programları her yıl eylül ayı sonu, ekim ayı başı gibi başlamaktadır ancak bazı üniversitelerde ocak, şubat başlangıçlı programlar da sunulabilir.

İngiltere’de TIER-4 İngiltere Öğrenci Vizesi ile eğitim almak üzere yapılacak olan başvurular bir yıl öncesinden başlar ve 1 Eylül-30 Haziran tarihleri arasında yapılır. Gecikmiş başvurular ağustos sonu itibarıyla da kabul edilebilir. İngiltere’deki okullara tüm başvurular online olarak yapılmaktadır. İngiltere’de başvurunuz okula ulaştıktan sonra, kabulünüz şartlı ve şartsız kabul olmak üzere iki farklı şekilde olur. Öğrenciler akademik ve İngilizce yeterliliği incelendikten sonra, yeterli görüldükleri takdirde şartsız kabule hak kazanırlar. Aksi hallerde şartlı kabul seçeneğini kullanmaları gerekir.

İngiltere’de üniversite seviyesinde eğitim görmek ve sosyal yaşamınızı en iyi şekilde sürdürebilmek içinüniversiteye kabul edilmek ve İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi (TIER-4) başvurularında belirli bir seviyede İngilizce bilindiğini bir sınav belgesi ile ispatlamak gereklidir. İngiltere’deki yükseköğretim kurumları öğrencilerin kabulü için genellikle IELTS veya TOEFL sınav sonuçlarını temel alırlar. Bazı üniversiteler ise Cambridge Proficiency in English (CPE) ve Cambridge Certificate in Advanced English (CAE) gibi sınavları da kabul edebilmektedir.

Vize başvurularında  transkriptin yanı sıra öğrencilerin hocalarından almış oldukları referans mektupları ile ‘UCAS’ formunda yazmış oldukları eğitim planlarının da olması gerekiyor. Ayrıca diğer ülkelerde eğitim görmek üzere yapılan başvurularda da olduğu gibi İngiltere’de de okumak için maddi yeterlilik göstermek gerekiyor. Bu bağlamda bir sponsorluk mektubunu başvurunuza eklemeniz gerekecektir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

TIER-4 İngiltere Öğrenci Vizesi başvuruları ise oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması önem taşımaktadır. Türkiye ve Londra ofisleri bulunan firmamız, İngiltere Göçmenlik Hukuku alanında uzmanlaşmış kadrosu ile her iki ülkede yapacağınız tüm  vize başvurularında başvuru dosyasının incelenmesi, eksik olan noktalarda vize başvuru sahiplerine bilgi verilmesi, sorunların çözümü noktasında yapılabileceklerin belirlenmesi noktasında danışmanlık hizmeti vermektedir. 

İngiltere’de eğitim almak için tıklayın!

2006 yılından beri firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Başvuru prosedürleriyle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

İngiltere vizesi türlerinin tamamı için tıklayın!

"Yurtdışında Eğitiminde İlk Tercih: İngiltere" sayfası 4122 defa okundu