Anasayfa İletişim

TİER 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-09 12:01:54

Birleşik Krallık'ta (İngiltere) 6 aydan daha uzun süreyle eğitim görmek amacında olan öğrenciler Tier 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesine başvuru yapabilirler.

Tier 4 uzun süreli öğrenci vizesi alan kişiler, İngiltere'de bulunan dil okullarına, ilköğretim ve üniversite eğitim programlarına, lisans üstü programlara araştırma yapmak amacıyla gitmek isterlerse 6 aydan daha uzun süreli İngiltere Öğrenci Vizesi olan Tier 4 Uzun Süreli Öğrenci Vizesine başvurabilirler.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden birisi veya İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türlerinden birisi ile İngiltere'de bulunan kişilerin İngiltere'den ayrılmadan Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapma imkanları yoktur. Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvuruları yalnızca Türkiye'den yapılan başvurulardır. 

1 Nisan  2009 tarihinden beri yürürlükte olan Tier 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi puan esaslı değerlendirilmekte ve bazı ön şartları sağlayan öğrenciler için verilmektedir. 

Tier 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesine ait bazı özellikler aşağıda sıralanmıştır.

  • Tier 4 uzun süreli öğrenci vizesi, İngiltere'den uzatılabilen bir vize türüdür. Almış olduğunuz eğitim süresi uzarsa, İngiltere vizesi uzatma başvurusu yaparak İngiltere'de kalmaya devam edebilirsiniz.
  • Tier4 uzun süreli İngiltere Öğrenci Vizesine sahip olan öğrenciler İngiltere'de part-time çalışma imkanları bulunmaktadır. Dil eğitim alanlar haftalık 10 saat, Lisans ve Lisansüstü öğrencileri ise haftada 20 saat çalışma izni ile çalışabilirler.
  • Ayrıca 1 yıllık lisans veya lisansüstü eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, İngiltere'den dönmeden İngiltere'den dönmeden İngiltere Öğrenim Sonrası Çalışma İzni Vizesine başvurusu yaparak İngiltere'de çalışma olanağı bulabilirler.

İngiltere İş/Çalışma Vizesi türleri için tıklayın!

  • İngiltere'de herhangi bir işveren ile bir yıl kesintisiz  olarak part-time çalışan öğrenciler, eğitimleri bittikten sonra İngiltere Öğrenim Sonrası Çalışma İzni Vizesine başvuru yapmamış olmasalar bile Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere Çalışan Vizesi ile aynı işyerinde tam zamanlı olarak çalışma imkanları da bulunmaktadır.
  • İngiltere'de Tier 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi almış lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim gören öğrencilerin resmi olarak nikahlı eşleri ve 18 yaşın altındaki çocukları kendileri ile beraber İngiltere'ye giriş yapabilirler.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Tier 4 uzun süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu ile ilgili detaylı bilgi almak için İLETİŞİM sayfamızı kullanabilirsiniz.  Konuyla ilintili olarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

İngiltere yurt dışı eğitim uzmanlarından detaylı bilgi ve danışmanlık alabilmek için tıklayın!

TÜM İNGİLTERE VİZESİ TÜRLERİ İÇİN tıklayın!

"TİER 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi" sayfası 3932 defa okundu