Anasayfa Sıkça Sorulan Sorular

TİER 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2022-04-20 16:57:01

Birleşik Krallık'ta (İngiltere) 6 aydan daha uzun süreyle eğitim görmek amacında olan öğrenciler Tier 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesine başvuru yapabilirler.

Tier 4 uzun süreli öğrenci vizesi alan kişiler, İngiltere'de bulunan dil okullarına, ilköğretim ve üniversite eğitim programlarına, lisans üstü programlara araştırma yapmak amacıyla gitmek isterlerse 6 aydan daha uzun süreli İngiltere Öğrenci Vizesi olan Tier 4 Uzun Süreli Öğrenci Vizesine başvurabilirler.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden birisi veya İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türlerinden birisi ile İngiltere'de bulunan kişilerin İngiltere'den ayrılmadan Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapma imkanları yoktur. Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvuruları yalnızca Türkiye'den yapılan başvurulardır. 1 Nisan 2009 tarihinden beri yürürlükte olan Tier 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi puan esaslı değerlendirilmekte ve bazı ön şartları sağlayan öğrenciler için verilmektedir.

Tier 4 Vizesi Şartları Nelerdir?

Tier-4 Vizesi şartlarından biri Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi için kabul belgesidir. Başvuruda bulunmak isteyen bireylerin akredite olmuş bir eğitim kurumundan İngiltere’ye eğitim için gittiğini kanıtlamak amacıyla kabul belgesi alması gereklidir. Bu belge vize memuruna başvuru sahibinin gerçekten eğitim amacıyla gittiğini kanıtlamasını sağlayacaktır.

Bu vize, başvuru sahibinin 11 aydan uzun süreli eğitim almasını sağlamaktadır. Lisans, Yüksek Lisans, Post-Doktora gibi çeşitli akademik kariyer hedefleri olan bireylerin bu vize türüne başvurması gereklidir. Aksi takdirde vize reddi ile karşı karşıya kalacaktır.

Tier-4 Vizesi şartlarından biri diğerine örnek olarak Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi için 4-17 yaş aralığında bulunmak verilebilir. Bu vize türüne başvuracak olan öğrenciler vize reddi ile karşılaşmamak için bir yakını/refakatçisi ile gidiyor ise ebeveynlerinden muvafakat aldığını başvuru dosyasına eklemelidir.

Tier-4 Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurusunu uzmanlarımızla birlikte yapmaya karar vermiş olan bireylere başvurduğu Tier-4 Vize türüne uygun olan gerekli evraklar listesi verilmektedir. Bu evraklar İngiltere Vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. İngiltere Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi için gerekli belgeler içinde akredite olmuş bir eğitim kurumundan alınmış kabul belgesi, başvuru sahibinin daha önceki eğitim hayatı hakkında bilgiler gibi evraklar, İngiltere Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi için İngiltere’deki çocuk koruma yasalarına ve çocuk haklarına uygun bir seyahat planı, İngiltere’de çocuğun kiminle kalacağı ve kiminle birlikte seyahat edeceği, ailesi ile birlikte İngiltere’ye gitmeyecek olan çocukların ebeveyninden alınacak muvafakat belgesi gibi bilgiler başvuru dosyasına koyulmalıdır. Tier-4 Vize türleri için gerekli evraklar listesi hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bu vize türü başvurusunda bulunan bireylerin seyahat planlarını İngiltere’deki çocuk koruma kanunlarına ve Çocuk haklarına dikkat ederek vize reddi alma ihtimalini en aza düşürecektir.

Tier 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesine ait bazı özellikler aşağıda sıralanmıştır.

  • Tier 4 uzun süreli öğrenci vizesi, İngiltere'den uzatılabilen bir vize türüdür. Almış olduğunuz eğitim süresi uzarsa, İngiltere vizesi uzatma başvurusu yaparak İngiltere'de kalmaya devam edebilirsiniz.
  • Tier4 uzun süreli İngiltere Öğrenci Vizesine sahip olan öğrenciler İngiltere'de part-time çalışma imkanları bulunmaktadır. Dil eğitim alanlar haftalık 10 saat, Lisans ve Lisansüstü öğrencileri ise haftada 20 saat çalışma izni ile çalışabilirler.
  • Ayrıca 1 yıllık lisans veya lisansüstü eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, İngiltere'den dönmeden İngiltere'den dönmeden İngiltere Öğrenim Sonrası Çalışma İzni Vizesine başvurusu yaparak İngiltere'de çalışma olanağı bulabilirler.
  • İngiltere'de herhangi bir işveren ile bir yıl kesintisiz olarak part-time çalışan öğrenciler, eğitimleri bittikten sonra İngiltere Öğrenim Sonrası Çalışma İzni Vizesine başvuru yapmamış olmasalar bile Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere Çalışan Vizesi ile aynı işyerinde tam zamanlı olarak çalışma imkanları da bulunmaktadır.
  • İngiltere'de Tier 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi almış lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim gören öğrencilerin resmi olarak nikahlı eşleri ve 18 yaşın altındaki çocukları kendileri ile beraber İngiltere'ye giriş yapabilirler.

TİER 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi Sponsor

İngiltere Öğrenci Vizesi sponsorluk yazısı, başvuru sahibine maddi kaynak sağlaması mantıklı olan kişilerin veya kurumların yazması gereken belgedir. TİER 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesine sponsor ile başvuru yapıldığında vize başvuru evrakları arasına sponsor tarafından yazılması gereken sponsorluk yazısı da eklenmelidir.

Başvuru evrakları içerisinde sponsorluk belgesi bulunmayan bireyler vize reddi ile karşı karşıya kalabileceklerdir. Vize memuru bu bireylerin seyahatini hangi maddi imkanlarla sağlayacağına dair bilgiyi bu yazıdan elde edecektir. Sponsor olacak kişi veya tüzel kişilik sponsorluk yazısı içine bu kişiye neden sponsor olduğunu, ne gibi katkılar sağlayacağını veya kadar maddi yardım yapacağını, kendi finansal imkanlarının buna yeterli olduğunu kanıtlayan belgeleri vb. noktaları yazacaktır.

TİER 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi Formu

Başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için gerekli belgelerden olan TİER 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi formu, uzmanlarımızca başlatılacak olan başvuru işlemleri sırasında temin edilecek, uzmanlarımızın yönlendirmesi ve bilgilendirmesiyle doldurulmalıdır.

TİER 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi formu, başvuru sahiplerinin şahsi bilgilerini ve maddi kaynaklarının neler olduğunu öğrenmek için doldurulmaktadır. Vize memuru vize formu içinde başvuru sahibiyle ilgili eksik bir bilgi gördüğü takdirde vize başvurusuna şüpheyle yaklaşacaktır. İngiltere öğrenci vizesi formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurabilmek vize reddi alma ihtimalini en aza indirebilmek için uzmanlarımızla vize başvurusu yapabilirsiniz.

Tier-4 Vize Uzatma Niyetinde Olan Bireyler Neler Yapmalıdır?

Tier-4 Vize Uzatma niyetinde olan Tier-4 Vize türlerinden birine sahip bireyler Türkiye’den ve İngiltere’den bu işlemi belirli şartlar dahilinde gerçekleştirebilir. Tier-4 Vizesi İngiltere’de uzun süreli lise, lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurması gereken İngiltere Vize türlerinden biridir. Çocuk Öğrenci Vizesi ve Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak iki türü bulunan Tier-4 Vize uzatma isteyen bireyler uzmanlarımıza danışarak bunu nasıl yapabileceklerini ve hangi şartları taşıması gerektiğini öğrenebilir.

İngiltere Öğrenci Vizesi uzatma İngiliz makamlarınca çeşitli şartlara bağlanmıştır. Tier-4 Vize Uzatma başvurusu yapacak kişilerin yeni yapılan okulun kayıtlarında geçen başlama zamanı, ellerindeki vizelerinin bitiş tarihiden itibaren 1 ay içinde başlıyor olmalıdır. Tier-2 Girişimci Vizesi, Tier-2 Çalışma Vizesi, Tier-4 Çocuk Öğrenci gibi vizelere sahip bireylerin Birleşik Krallık içinde Tier-4 vizesi için başvuru yaparak kategori değişikli yapması mümkündür.

Tier-4 Vize Uzatma işlemi yapmak oldukça zor ve karmaşık bir süreçtir. Bu süreçte başvuru sahipleri konusunda uzman profesyonel danışmanlıklardan yararlanarak vize onayı alma ihtimalini artırabilmektedir. İngiltere Vizesi konusunda uzman danışman ve uzmanlarımızla Tier-4 Vizesi Uzatma başvurularınızda olumlu sonuç almanızı, vize reddi aldıysanız bunun sebebini dikkatlice inceleyerek vize onayı almanızı sağlayabilmektedir.

İngiltere Tier 4 Vize için Banka Hesap Bilgilerinin Önemi Nedir?

İngiltere Tier-4 Vizesi için gerekli evraklar içinde banka hesap bilgilerinin önemi oldukça fazladır. Banka hesap bilgileri bulundurmayan bireylerin seyahat masraflarını nasıl karşılayacağı konusunda şüpheye düşen vize memuru vize reddi verebilecektir. Vize reddi almamak için yapılacakları uzmanlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İngiltere Tier-4 Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Tier-4 Vizesi kaç günde çıkar sorusu, İngiltere’de eğitim almak isteyen veya bu vize türüne başvurmayı düşünen bireylerin kafasını kurcalamaktadır. İngiltere Tier-4 Vizesi -Öncelikli Servisler kullanılmıyorsa- ortalama 3 hafta (15 iş günü) içinde çıkabilmektedir.

İngiltere Tier-4 Vizesi kaç günde çıkar sorusu birçok başvuru sahibinin merak ettiği bir noktadır. İngiltere Vizesi çıkma süresi net bir süre söyleyebilmek oldukça güçtür. Bunun nedeni her başvuru ve dosyası kendine özgü içerdiği birtakım durumlar nedeniyle vize çıkma süresi uzayabilmekte veya kısalabilmektedir.

İngiltere Tier-4 Vizesi Red Almamak için Neler Yapılmalıdır?

İngiltere Tier-4 Vizesi red almamak için yapılması gerekenlerden başvuru prosedürlerinin adım adım takip edilmesi, başvuru dosyasına eklenecek olan belgelerin eksiksiz ve doğru bilgiler ile hazırlanması olarak örneklendirilebilir. İngiltere Tier-4 Vizesi red almak isteyemeyen bireylerin yapması gereken başvuru prosedürlerini dikkatli şekilde takip etmektir. Öncelikle başvuru sahipleri yaşadıkları il/ilçenin Nüfus Müdürlüklerine giderek pasaport başvurusunda bulunmalıdır. Pasaportu kısa sürede eline geçen bireyler başvurmak istedikleri Tier-4 vizesi türünü belirlemelidir. 

İngiltere’de 11 aydan uzun süreli eğitim almak isteyen 18 yaşından büyük bireylerin başvurması gereken vize türü Uzun Dönem Öğrenci Vizesi; 4-17 yaş arasında olup İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler ise Çocuk Öğrenci Vizesine başvurmalıdır. Vize türünü seçen bireyler, vize süresine göre belirlenen vize başvuru harcını da yatırdıktan sonra firmamızın uzmanlarından temin edecekleri Tier-4 Vizesi için gerekli belgeler listesini dikkatli bir şekilde hazırlamalıdır. 

İngiltere Tier-4 Vizesi red sebeplerinden biri de vize için gerekli olan bu evraklarda eksik veya gerçeğe uymayan beyan bulunmasıdır. Böyle bir durumda vize memuru vize reddi verebilecek ve hatta vize başvuru yasağı bile verebilecektir. Vize için gerekli belgeler nedeniyle vize reddi almamak için danışmanlarımızla iletişime geçerek başvuru evraklarının neler olabileceğini öğrenebilirsiniz.

Tier-4 Vize Gerekli Belgeler Nedeniyle Red Alınırsa

Tier-4 Vizesi gerekli belgeler nedeniyle vize reddi alan bireylerin vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu ve idari itiraz yapma hakkı vardır. Vize reddine itiraz etmek istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Tier 4 Vizesi Ücreti Kaç Liradır?

İngiltere Tier-4 Vizesi ücreti alınmak istenilen vize türüne ve İngiltere’de kalınmak istenen vize süresine göre değişiklik göstermektedir. İngiltere vize harçları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İngiltere Tier-4 Vizesi ücreti, İngiltere’de her yıl 5 Nisan’da mali yılın sonunda Sterlin olarak belirlenen vize harçları değişim göstermektedir.

İngiltere Vize başvuru merkezlerince dolar olarak alınan ancak başvuru sahiplerince TL olarak ödene vize harçları güncel bilgilerini uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. İngiltere Vize harçları İngiliz makamlarınca her yıl güncellenmekte olduğu için başvuru sahipleri çeşitli internet sitelerinde yaptıkları aramalardaki ücret bilgilerine güvenmemelidir. İngiltere Tier-4 Vizesi güncel vize harçları hakkında detaylı bilgi için uzman danışmanlardan destek alınması önerilmektedir.

Tier 4 Vizesi Ücreti Nereden Öğrenilir?

Tier-4 Vizesi ücreti, tüm İngiltere Vizesi türlerinde olduğu gibi vize İngiliz makamlarınca sterlin olarak belirlenmiş olmasına rağmen başvuru merkezlerince dolar olarak tahsil edilir, başvuru sahipleri tarafından TL olarak ödenir.

TİER 4 Uzun Süreli Vize Süreleri Nasıl Kısaltılabilir?

TİER 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi süreleri ekstra bir ücret ödeyerek kullanılabilen Öncelikli Servisler ile kısaltılabilir. Öncelikli Servislerden bazıları başvuru merkezlerinden başvuru yapıldığı takdirde kullanılabilmektedir. İngiltere Öğrenci Vizesi çıkma süresi 24 saate indiren ve başvuru sahiplerinin hızlı şekilde vize başvuru sonucunu almasını sağlayan Öncelikli Servislerden Ektra Öncelikli Servis (Super Priortiy Visa Servise), Öğrenci Vizesi türlerinden olan Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi ile kullanılamamaktadır.

Vize Sahibinin Bağımlıları (eş ve çocuklar) için Nasıldır?

Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sahibinin bağımlılarından olan eş ve 18 yaşından küçük çocuklarının başvuru yaparak İngiltere’ye gidebilmesine izin verilmektedir. Bu vizeye başvuru yapılabilmesi için İngiltere’de görülecek olan eğitimin süresi en az 12 ay olmalıdır. İngiltere’de dil eğitim, sertifika programları gibi eğitimlere katılacak olan bireylerin aile üyeleri Tier-4 Bağımlı Vizesi başvurusunda bulunamayacaktır. Bu Tier-4 öğrenci vize işlemleri bu şekilde sınırlandırılmıştır.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Tier 4 uzun süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu ile ilgili detaylı bilgi almak için İngiltere Vizesi sayfamızı kullanabilirsiniz. Konuyla ilintili olarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

"TİER 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi" sayfası 4022 defa okundu