Anasayfa Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere’nin En İyi Yemek Okulları

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 15:16:37

Günümüzde aşçılık eğitimleri almak isteyenlerin ilk tercihi Birleşik Krallık. Hangi vize türüyle İngiltere’de eğitim alabileceğinizi araştırıyorsanız bu yazımız tam size göre.

Aşçılık okulları günümüz şeflerini yetiştirmede başrolü oynuyor. Misafirlerinin beğenisine sunmak için onlarca menü bu okulların ve akademilerin mezunları tarafından hazırlanıyor.

İngiltere öğrenci vizesiyle aşçılık eğitimi almak isteyen adaylar içinse Londra yemek okullarıyla oldukça zengin. İngiliz mutfağının şöhreti İngiltere vizesiyle Birleşik Krallığa gidenler tarafından kötü bilinse de Londra son dönemlerde aşçılık okullarının yeni merkezi çünkü Londra dünyadaki tüm kültürlere ait restoranları ve cafeleri de barındıran bir şehir aslında.

Londra’daki restoranların Britanya mutfağı dışında birçok mutfağı, malzemeyi ve trendi kendine örnek alırken öncü tavırlar sergileyebilmesi, gurme dükkanlar ve pazar yerlerinin artması ve tabii ki Jamie Oliver ve niceleri gibi mutfağı, hatta pub kültürünü baştan yaratan isimlerin olması.

Bunlardan en popüleri olanı Le Cordon Bleu London resmi olarak 1895’te Paris’te açıldı. Markanın kökenleri ise daha da eskiye, 16.yüzyıla dayanıyor. Kurumun Londra şubesi ise şehrin kalbinde bulunuyor.

Elli ayrı milletten öğrencisi bulunan İngiltere öğrenci vizesiyle aşçılık eğitimi almak isteyenlerin en çok gitmek istediği okul olan Le Cordon Bleu London, bu özelliğiyle çok kültürlü bir yapıya sahip.

Buraya başlayan şef adaylarını üç ayrı diploma bekliyor. Bunlardan en kapsamlısı olan ‘Le Grand Diplome’ mutfaktaki her şey hakkında bilginizin olduğunu ve bunları yapabileceğinizi gösteren diploma.

‘Cuisine Diplome’ yemeklere dair yeterli donanıma sahip olduğunuzu ‘Pattiserie Diplome’ ise pastane konusunda yeterli olduğunuzu gösteren diploma.

Birçok ülkede hizmet veren Le Cordon Bleu markası hem tecrübe hem de aşçılık eğitiminde belki de bir numara. Londra’daki Le Cordon Bleu ise Avrupa’nın her yerinden şef adaylarının ilk tercihleri arasında dolayısıyla İngiltere öğrenci vizesiyle aşçılık eğitimi almak isteyenlerin gözdesi.

İngiltere öğrenci vizesiyle Londra’da aşçılık eğitimi almak isteyenlerin tek seçeneği tabii ki sadece Le Cordon Bleu değil. Şef adaylarının Londra’da kalp atışını hızlandıran bir başka nokta ise Leith’s.

Hem yemek, hem de şaraplar üstüne dünyaca ünlü bir öğretim kaynağı bu okul. Leith’s aşçılık eğitiminde aynı zamanda Londra ve Britanya’nın da gurur kaynağı.

Birçok ünlü ve başarılı şef bir zamanlar Leith’s’in mutfaklarında çalışıp yemekler yapmış. Disiplin ve sıkı çalışma bu kurum için başlıca iki hedef olsa da iletişim açısından sıcakkanlılar.

Birçok ünlü şefin mezun olduğu aşçılık eğitimi veren bir okul olması nedeniyle Leith’s’in Londra’daki üst sınıf restoranlarla iletişimi çok iyi.

Bu iletişimi bir avantaj olarak düşününce Leith’s öğrencileri deneyim kazanmak için oldukça fazla seçeneğe sahip oluyor. İngiltere vizesiyle Londra’da aşçılık eğitimi almak isteyenler mutlaka bu okulu da göz önünde bulundurmalılar.

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere öğrenci vizesi de dahil olmak üzere her çeşit İngiltere vizesi için lütfen İngiltere vizesi başvuru hattını arayınız. 

"İngiltere’nin En İyi Yemek Okulları" sayfası 5257 defa okundu