Anasayfa Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2022-04-12 14:44:00

İngiltere’de bir eğitim kurumunda 6 ile 11 ay arasında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvuru yapabileceği bu vize türü hakkında bilgi için bu sayfayı inceleyiniz.

İngiltere’de bir eğitim kurumundan 6 ile 11 ay arasında dil eğitim almak için bu vize türüne başvurabilirsiniz. İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'ne başvuru yapacak olan kişilerin bu vizeye başvurma amacını ve şartlarını sağladığını göstermesi gerekir. 

  • Akredite olmuş bir dil eğitimi veren kurumdan kabul belgesi aldığını,
  • Kendi ülkesine geri dönme niyetinde olduğunu, 
  • Maddi yeterliliğinin bu seyahat için uygun olduğunu (maaş bordrosu, kira sözleşmesi, tapu senedi, sponsorluk belgesi vb.)
  • Kalınacak yerin uygun olduğunu vb. belgelerin  başvuru dosyasında bulunması gereklidir.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sponsor

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi sponsor ile başvuru yapıldığında vize başvuru evrakları arasına sponsor tarafından yazılması gereken sponsorluk belgesi eklenmelidir. Başvuru evrakları içerisinde sponsorluk belgesi bulunmayan bireyler vize reddi ile karşı karşıya kalacaklardır. Vize memuru bu bireylerin seyahatini hangi maddi imkanlarla sağlayacağına dair bilgiyi bu yazıdan elde edecektir. Sponsor olacak kişi veya kurum sponsorluk yazısı içine bu kişiye neden sponsor olduğunu, ne kadar maddi yardım yapacağını, kendi finansal imkanlarının buna yeterli olduğunu vb. bilgileri yazacaktır.

Aynı zamanda İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi sponsor bilgilerinin başvurulan vizenin dosyasında bulunması vize memurunun sponsor ile ilgili şüpheye düşmesini engelleyecektir. Sponsorun da güvenilir olduğuna kanaat getiren vize memuru vize onayı verebilecektir.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Formu

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken belirli hususlar bulunmakla birlikte vize başvurularında vize formunun yanlış veya eksik doldurulması sebebiyle vize reddi almamak için konusunda uzman danışmanlarıyla hizmet veren danışmanlık şirketlerinden profesyonel destek almak pek çok problemin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu reddedilirse, yeniden değerlendirme başvurusu yaparak itiraz edebilirsiniz. Bu vize alındıktan sonra;

  • Sağlık vergisini (IHS-Immigration Health Surcharge) ödeyerek İngiltere’de sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 
  • Eş ve çocuklarınız bağımlı olarak değil ayrı bir başvuru ile sizinle gelebilirler. 
  • Kendi işini kurarak veya bir iş verene bağlı olarak çalışarak İngiltere'de herhangi bir maddi gelir elde edemeyeceksiniz. 
  • Bu vize türünün istisnai durumlar haricinde uzatma hakkı bulunmamaktadır. 

Detaylar için firmamızın uzmanlarına danışabilirsiniz. İngiltere yurt dışı eğitim uzmanlarına danışabilmek için tıklayın!

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vize Süreleri Nasıl Kısaltılabilir?

Başvuru sahipleri ek bir ücret ödeyerek çeşitli Öncelikli Servisler ile başvuru değerlendirme sürecini kısaltabilmektedir. Öncelikli Servislerin belirli başvuru şartları vardır. Öncelikli Servislerden bazıları başvuru merkezlerinden başvuru yapıldığı takdirde kullanılabilmektedir. Örneğin Randevu Almadan İngiltere Vizesi Başvuru Servisi (Premium Lounge Service) İstanbul, Ankara ve İzmir başvuru merkezlerinden alınabilmekte, Randevusuz Giriş (Flexi Appointment) için ise Türkiye’de bulunan tüm İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinden başvuru yapılabilmektedir.

Firmamız İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir firmadır.

Alanında uzman danışmanlara İngiltere Vizesi aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

"İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi" sayfası 776 defa okundu