Anasayfa İletişim

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-07-05 10:10:31

İngiltere’de bir eğitim kurumunda 6 ile 11 ay arasında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvuru yapabileceği bu vize türü hakkında bilgi için bu sayfayı inceleyiniz.

İngiltere’de bir eğitim kurumundan 6 ile 11 ay arasında dil eğitim almak için bu vize türüne başvurabilirsiniz. İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'ne başvuru yapacak olan kişilerin bu vizeye başvurma amacını ve şartlarını sağladığını göstermesi gerekir. 

  • akredite olmuş bir dil eğitimi veren kurumdan kabul belgesi aldığını,
  • kendi ülkesine geri dönme niyetinde olduğunu, 
  • maddi yeterliliğinin bu seyahat için uygun olduğunu (maaş bordrosu, kira sözleşmesi, tapu senedi, sponsorluk belgesi vb.)
  • kalınacak yerin uygun olduğunu vb. belgelerin  başvuru dosyasında bulunması gereklidir. 

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu reddedilirse, yeniden değerlendirme başvurusu yaparak itiraz edebilirsiniz. İngiltere vizesi reddine itirazlar için tıkla!

Bu vize alındıktan sonra;

  • sağlık vergisini (IHS-Immigration Health Surcharge) ödeyerek İngiltere’de sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 
  • Eş ve çocuklarınız bağımlı olarak değil ayrı bir başvuru ile sizinle gelebilirler. 
  • Kendi işini kurarak veya bir iş verene bağlı olarak çalışarak İngiltere'de herhangi bir maddi gelir elde edemeyeceksiniz. 
  • Bu vize türünün istisnai durumlar haricinde uzatma hakkı bulunmamaktadır. 

Detaylar için firmamızın uzmanlarına danışabilirsiniz. İngiltere yurt dışı eğitim uzmanlarına danışabilmek için tıklayın!

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir firmadır. Alanında uzman danışmanlara İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

 

 

 

"İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi" sayfası 673 defa okundu