Anasayfa İletişim

18 Yaş Altı Öğrenciler İçin İngiltere Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-09 02:29:35

4-17 yaş arasındaki öğrenciler İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de istediği eğitim alma imkanına kavuşuyor.

Tier-4 child student yani çocuk öğrenci vizesi 4-17 yaş aralığındaki çocuckların başvurması gereken vize türüdür. Bu vizede öğrenciler 18 yaşından küçük olduklarından anne ve babanın noterden alacağı muvafakatname zorunludur. 4-15 yaş arası çocuklar yalnızca bağımsız ve ücretli okullarda eğitim alabilirler. 16 yaşını doldurmuş olan bireyler çalışma hakkına sahip olabilirler. Genelde çocuklar için olan bu yaz kampları Brighton, Bournemouth veya Eastbourne gibi İngiltere'nin sahil şehirlerinde sosyal ve sportif aktivitelerle beraber çocuklara uluslararası öğrencilerle iletişim kurma deneyimi sağlar. Başvuru işlemleri uzman danışmanlarımızdan profesyonel hizmet alınarak yapılacak ise başvuru sahiplerine prosedürlerin başından sonuna kadar uzmanlarımız bilgi verebilecektir. 

Başvuru prosedürleri sırasıyla; 

  • vize türünün kişinin seyahat amacına uygun seçilmesi, 
  • başvuru işlemlerinin başlatılmasından sonra başvuru sahiplerinin uzmanlarımızdan temin ettiği gerekli evraklar listesini uzmanlarımızın yönlendirmeleriyle hazırlaması, 
  • başvuru formunun doldurulması, 
  • gerekli dilekçelerin yazılması, 
  • akredite olmuş eğitim kurumundan kabul belgesinin başvuru dosyasına eklenmesi,
  • başvuru sahibi öğrencinin önceki eğitim hayatı ve şahsi bilgileri, 
  • öğrencinin seyahati boyunca masraflarını nasıl karşılayacağına dair belgelerin başvuru dosyasına koyulması, 
  • başvuru dosyasının hazırlanmasından sonra başvuru merkezinden randevu alınması, 
  • randevu gün ve saatinde başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin görevlilere verilmesi. 

Bu belgeler, örnek olarak verilmiş olup detaylar için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. İngiltere Öğrenci Vizesi prosedürleri için tıkla!

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

18 yaş altı öğrenciler ve İngiltere Öğrenci Vizesi türleri hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak bizimle irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. İngiltere yurt dışı eğitim uzmanlarına danışabilmek için tıklayın!

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

"18 Yaş Altı Öğrenciler İçin İngiltere Vizesi" sayfası 5014 defa okundu