Anasayfa Sıkça Sorulan Sorular

18 Yaş Altı Öğrenciler İçin İngiltere Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2022-04-12 14:44:32

4-17 yaş arasındaki öğrenciler İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de istediği eğitim alma imkanına kavuşuyor.

18 Yaş Altı Öğrenciler İçin İngiltere Vizesi 4-17 yaş aralığındaki çocuckların başvurması gereken vize türüdür. 18 Yaş Altı Öğrenciler İçin İngiltere Vizesinde öğrenciler 18 yaşından küçük olduklarından anne ve babanın noterden alacağı muvafakatname zorunludur. 4-15 yaş arası çocuklar yalnızca bağımsız ve ücretli okullarda eğitim alabilirler.

16 yaşını doldurmuş olan bireyler çalışma hakkına sahip olabilirler. Genelde çocuklar için olan bu yaz kampları Brighton, Bournemouth veya Eastbourne gibi İngiltere'nin sahil şehirlerinde sosyal ve sportif aktivitelerle beraber çocuklara uluslararası öğrencilerle iletişim kurma deneyimi sağlar.

18 Yaş Altı Öğrenciler İçin İngiltere Vizesi Başvuru işlemleri uzman danışmanlarımızdan profesyonel hizmet alınarak yapılacak ise başvuru sahiplerine prosedürlerin başından sonuna kadar uzmanlarımız bilgi verebilecektir. Başvuru prosedürleri sırasıyla; 

  • Vize türünün kişinin seyahat amacına uygun seçilmesi, 
  • Başvuru işlemlerinin başlatılmasından sonra başvuru sahiplerinin uzmanlarımızdan temin ettiği gerekli evraklar listesini uzmanlarımızın yönlendirmeleriyle hazırlaması, 
  • Başvuru formunun doldurulması, 
  • Gerekli dilekçelerin yazılması, 
  • Akredite olmuş eğitim kurumundan kabul belgesinin başvuru dosyasına eklenmesi,
  • Başvuru sahibi öğrencinin önceki eğitim hayatı ve şahsi bilgileri, 
  • Öğrencinin seyahati boyunca masraflarını nasıl karşılayacağına dair belgelerin başvuru dosyasına koyulması, 
  • Başvuru dosyasının hazırlanmasından sonra başvuru merkezinden randevu alınması, 
  • Randevu gün ve saatinde başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin görevlilere verilmesi. 

Bu belgeler, örnek olarak verilmiş olup detaylar için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. İngiltere Öğrenci Vizesi prosedürleri için tıkla!

18 Yaş Altı Öğrenciler İçin İngiltere Vizesi Sponsor

Her kategori için sponsorluk belgesi ile vize başvurusu yapabilecek olup başvuru sahibine sponsor olacak birey veya kuruluş tarafından yazılmış olan sponsorluk belgesinin başvuru evrakları arasına koyulması oldukça önemlidir. İngiltere Vizesi sponsorluk yazısı, başvuru belgeleri arasında bulunmadığı takdirde vize reddi alınabilecektir. 18 Yaş Altı Öğrenciler İçin İngiltere Vizesi sponsor bilgilerinin başvuru sahibinin dosyasında bulunması vize memurunun sponsor ile ilgili şüpheye düşmesini engelleyecek, sponsorun güvenilir olduğuna kanaat getirecek ve vize reddi yerine vize onayı verebilecektir.

18 Yaş Altı Öğrenciler İçin İngiltere Vizesi Formu

18 Yaş Altı Öğrenciler İçin İngiltere Vizesi formu, İngiltere Vizesi başvurularının en temel prosedürlerinden biri olarak gösterilebilir. Başvuru prosedürlerine başlarken pasaport sahibi olan bireyler, vize başvuru formunu doldurduktan sonra, vize başvuru güncel harcının ücretinin başvuracağı vize türüne ve vizenin süresine göre ne kadar olduğunu uzmanlarımızdan öğrendikten sonra yatırılarak vize işlemlerini başlatmalıdır. Vize ücretini yatırmayan bireyler başvuru işlemlerini başlatamayacaktır.

18 Yaş Altı Öğrenciler İçin İngiltere Vizesi formunun eksik veya yanlış doldurulması nedeniyle vize reddi alınması bir daha vize alınamayacağı anlamına gelmemektedir. Vize reddi almak, başvuru sahibinin göçmenlik geçmişi ile ilgili olumsuz bir geçmiş oluşmasına neden olmakla birlikte ileride yapılabilecek başvurularda vize almayı zorlaştırmaktadır. 

18 Yaş Altı Öğrenciler İçin İngiltere Vize Süreleri Nasıl Kısaltılabilir?

İngiltere Öğrenci Vizesi çıkma süresi, Öncelikli Servis (Priority Visa Service) başvuru sahiplerinin vize başvuru değerlendirilme süresini 5 iş gücü avantaj sağlamaktadır. Ancak bu demek değildir ki kullanılan Öncelikli Servisler sayesinde vize başvurusu olumlu sonuçlanacaktır. İngiltere Öğrenci Vizesi çıkma süresi 24 saate indiren ve başvuru sahiplerinin hızlı şekilde vize başvuru sonucunu almasını sağlayan Öncelikli Servislerden Ektra Öncelikli Servis (Super Priortiy Visa Servise), Öğrenci Vizesi türlerinden olan Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi ile kullanılamamaktadır. Ancak bu servisler kullanılmasına rağmen vize reddi alma ihtimali bulunduğu unutulmamalıdır.

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. 18 Yaş Altı Öğrenciler İçin İngiltere Vizesi ve İngiltere Öğrenci Vizesi türleri hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak bizimle irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

"18 Yaş Altı Öğrenciler İçin İngiltere Vizesi" sayfası 5136 defa okundu