Anasayfa Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 15:43:13

İngiltere’de sürekli oturuma ya da İngiltere vatandaşlığına sahip olan kişilerin bağımlı aile üyelerinin başvuru yapabileceği vize türüdür. Detaylar için yazımızı inceleyiniz.

İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu, İngiltere’de İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum izni sahibi olarak bulunan eşinin/partnerinin/nişanlısının yanına giderek yerleşecek olan kişilerin başvuru yapabildiği İngiltere vizesi türlerinden biridir. 

İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya (Birleşik Krallık) vatandaşı olanlar ile İngiltere süresiz oturum izni olan kişilerin eş ve çocukları veya bağımlı diğer akrabaları İngiltere'de yaşamak üzere aşağıda listelenmiş İngiltere Yerleşim Vizesi alt kategorilerinden birine başvurabilirler.

İngiltere Evli Çiftler için Yerleşim Vizesi

İngiliz vatandaşlığı veya Süresiz Oturum İzni'ne sahip kişilerin eşleri İngiltere’de yaşayan eşiyle beraber İngiltere'de yaşamak üzere Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında başvuru yapabilirler. 

İngiltere Nişanlı Çiftler için Yerleşim Vizesi

İngiliz Vatandaşlığı veya Süresiz Oturum İzni'ne sahip kişilerin nişanlıları Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi'ne başvurarak 6 aya kadar İngiltere'de kalabileceklerdir.

İngiltere Evli olmayan Çiftler için Yerleşim Vizesi

İngiltere'de süresiz oturum hakkı veya İngiliz Vatandaşlığı bulunan kişilerin, Türkiye'de bulunan beraber yaşadıkları partnerlerini (kız/erkek arkadaş) bu vize türüne  başvurabilirler. 

İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi başvuru prosedürlerini uzmanlarımızla yapmaya karar veren kişiler, başvuru işlemlerinin başlamasıyla, başvurulacak olan vize türüne uygun başvuru evraklarını uzmanlarımızdan temin edebilecektir. Başvuru sahipleri için gerekli belgeler listesi bireylerin yaşam standartlarına göre değişmektedir. Örneğin;

  • Kişiler evli ise evlilik cüzdanı,
  • Başvuru sahipleri evli değil ise en az 2 yıldır birlikte yaşadıklarına dair belgeler,
  • Seyahat masraflarını karşılamaya yetecek maddi kaynaklarını ifade eden banka hesap bilgileri, maaş bordroları, emeklilik belgeleri vs.,
  • İngiltere'deki konaklama bilgileri, 
  • Ulaşım bilgileri,
  • İngilizce olarak doldurulmuş başvuru formu,
  • Başvuru formu,
  • Gerekli dilekçe ve mektuplar vb.

Bu belgeler örnek olarak verilmekle birlikte detayları firmamız uzmanlarından elde edebilirsiniz.

İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi konusunda bilgi almak isteyen bireyler İngiltere vizesi konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla başvuru sahiplerine profesyonel destek veren firmamızın Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirler veya telefon aracılığıyla ulaşarak vize işlemlerine hemen başlayabilirler. 

Firmamız İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanları İngiltere Vizesi aracılığıyla tüm sorularınızı cevaplayacak ve talep etmeniz halinde başvuru işlemlerini başlatabilecektir.

"İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu" sayfası 491 defa okundu