Anasayfa Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 15:49:49

6 aya kadar olan İngiltere seyahatlerinizde başvurmanız gereken vize türüdür. İngiltere'ye yapacağınız ziyaretlere göre kategorilere ayrılmış olan bu vize türü hakkında bilgi için tıklayın!

İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi, 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıllık sürelerle verilebilen bir vize türüdür. Bu vizenin çeşitli alt kategorileri be kendilerine özgü başvuru şartlar ıvardır. 1 yıl içerisinde İngiltere sınırları içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı bu vize türüne başvuracak kişilerce bilinmelidir. 

İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuru işlemleri oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Bunun için alanında uzman danışmanlardan destek alınması büyük fayda sağlayacaktır. Her vize için gerekli evraklar, başvuru sahiplerine göre değiiklik göstermektedir.

İngiltere vizesi başvuru işlemleri sırasıyla atılması gereken adımlar şöyle örneklendirilebilir.

  • Pasaport sahibi bireyler başvuru işlemlerini uzmanlarımızla yapmaya karar vermesi halinde, uzmanlarımızla vize türünü belirleyecektir.
  • Başvuru sürecinde, bireylerin yaşam koşullarına göre değişen başvuru evrakları listesi uzmanlarımızca kişiye verilecektir.
  • Başvuru sahiplerinin kişisel bilgileri, finansal bilgileri, seyahat amacı vb. konularda bilgileri içeren evrakları başvuru dosyasına koyması gerekir. Kişinin seyahatini hangi kaynaklarla finanse edeceği bilgisi (hesap bilgileri, tapu bilgileri, maaş bordrosu vb.), kişinin İngiltere’ye yerleşme amacı taşımadığını ve kendi ülkesi vize süresi bittiğinde döneceğini kanıtlayan evrakların dosyaya koyulması,
  • Hangi vize türüne başvuruluyor ise o vizenin başvuru formunun doldurulması da başvurunun sonucunu olumlu etkilemektedir.
  • Başvuru formunun doldurulması,
  • Tercümesi gereken belgeler varsa tercümelerinin yapılmasından sonra uzmanlarımızca başından sonuna kadar takip edilen başvurunun randevusu,
  • Kişiye uygun gün ve saate alınacak; başvuru sahibi de randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunup biyometrik bilgileri ve fotoğrafını verecektir.

Firmamız İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi aracılığıyla ulaşabilir, kafanızı kurcalayan tüm soruların yanıtları bulabilirsiniz.

"İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi Başvurusu" sayfası 606 defa okundu