Anasayfa İletişim

İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-04-10 16:55:30

6 aya kadar olan İngiltere seyahatlerinizde başvurmanız gereken vize türüdür. İngiltere'ye yapacağınız ziyaretlere göre kategorilere ayrılmış olan bu vize türü hakkında bilgi için tıklayın!

İngiltere Turist Vizesi, 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıllık sürelerle verilebilen bir vize türüdür. Bu vizenin çeşitli alt kategorileri be kendilerine özgü başvuru şartlar ıvardır. 1 yıl içerisinde İngiltere sınırları içerisinde 6 aydan fazla kalınamayacağı bu vize türüne başvuracak kişilerce bilinmelidir. 

İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuru işlemleri oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Bunun için alanında uzman danışmanlardan destek alınması büyük fayda sağlayacaktır. Her vize için gerekli evraklar, başvuru sahiplerine göre değiiklik göstermektedir.

İngiltere vizesi başvuru işlemleri sırasıyla atılması gereken adımlar şöyle örneklendirilebilir. 

  • Pasaport sahibi bireyler başvuru işlemlerini uzmanlarımızla yapmaya karar vermesi halinde, uzmanlarımızla vize türünü belirleyecektir. 
  • Başvuru sürecinde, bireylerin yaşam koşullarına göre değişen başvuru evrakları listesi uzmanlarımızca kişiye verilecektir.
  • Başvuru sahiplerinin kişisel bilgileri, finansal bilgileri, seyahat amacı vb. konularda bilgileri içeren evrakları başvuru dosyasına koyması gerekir.
  • Kişinin seyahatini hangi kaynaklarla finanse edeceği bilgisi (hesap bilgileri, tapu bilgileri, maaş bordrosu vb.), kişinin İngiltere’ye yerleşme amacı taşımadığını ve kendi ülkesi vize süresi bittiğinde döneceğini kanıtlayan evrakların dosyaya koyulması, hangi vize türüne başvuruluyor ise o vizenin başvuru formunun doldurulması da başvurunun sonucunu olumlu etkilemektedir.
  • Başvuru formunun doldurulması, tercümesi gereken belgeler varsa tercümelerinin yapılmasından sonra uzmanlarımızca başından sonuna kadar takip edilen başvurunun randevusu, kişiye uygun gün ve saate alınacak; başvuru sahibi de randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunup biyometrik bilgileri ve fotoğrafını verecektir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleri ile ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsiniz. 

Aşağıdaki tablodan başvuru yapacağınız vize türünün gerekli şartlarını ve başvuru prosedürlerini içeren sitelerden detaylı bilgi alabilir, dilerseniz uzman danışmanlardan profesytonel hizmet alabilirsiniz. 

Açıklama Link

İngiltere Vizesi başvuru işlemleri, vize türleri ve başvuru şartları, vize reddine itiraz yolları gibi çeşitli konular için şu siteyi ziyaret ediniz. >>

İngiltere Vizesi  

İngiltere’ye oturum izni alarak yerleşmek isteyen bireyler, başvuru şartlarını başvurması gereken vize türünü buradan öğrenebilir. >>

İngiltere Yerleşim Vizesi

Birleşik Krallık’ta İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi olarak yaşayan kişilerin akrabalarının İngiltere'ye yerleşmek için başvurması gereken vize türü >>

İngiltere Evlilik Vizesi

İngiltere’de sektör, sermaye, dil bilgisi, mesleki yeyerlilik, diploma vb. sınırlamalar bulunmadan kendi işini kurmak isteyen bireylerin şu vizeye başvurması gereklidir. >>

Ankara Anlaşması Vizesi

Ankara Antlaşması Vizesi

İngiltere’de çalışmak, yatırım yapmak, girişimci olmak veya ortaklık kurmak gibi amaçları bulunan bireylerin başvurabileceği vize türleri için şu sayfayı ziyaret edin. >>

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere’de doğrudan çalışma hakkı alarak yaşamak isteyen bireylerin sürekli oturum ve vatandaşlık başvurusu yapma imkanı veren bu vizeye başvurması gerekir. >>

İngiltere İş Vizesi

İngiltere'de eğitim ücretleri, eğitim süreleri, eğitim programları hakkında bilgi ve danışmanlık için >>

İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere yurt dışı eğitim danışmanlarıyla irtibata geçebilmek için >>

İngiltere yurt dışı eğitim danışmanları

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilir, kafanızı kurcalayan tüm soruların yanıtları bulabilirsiniz.

 

"İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi Başvurusu" sayfası 556 defa okundu