Anasayfa İletişim

İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-04-11 10:32:27

Başvuru sahibinin İngiltere'de nasıl çalışacağına göre çeşitli kategorilere ayrılan İngiltere Çalışma Vizesi ile kendi işinizi kurabilir, işverene bağlı çalışabilirsiniz.

İngiltere'de çalışma izni veren ve çeşitli kategorilere ayrılan İngiltere vizesi türlerinden biridir. Bu vize türünün kategorilerinin kendi içinde farklı başvuru şartları bulunmaktadır. Birbirinden farklı olan bu kategorilerin başvuruları değerlendirilirken puan bazlı vize türleri olmaları dolayısıyla tam puan almalarına dikkat edilir. Başvuru evraklarının eksiksiz olması ve başvuru şartlarının sağlanması noktasında değerlendirilen başvuru dosyaları ve başvuru prosedürleri sürdürülürken alanında uzman profesyonel danışmanlardan destek alınması büyük fayda sağlayacaktır. 

İş Vizesi'nin sağladığı avantajlar; 

  • Vize uzatma başvurusu yapılabilir. 
  • Eş ve çocuklar bağımlı başvurusu yapabilir. 
  • Eğitim alınabilir. 
  • Sürekli oturum ve vatandaşlık başvurusu yapılabilir. 

İngiltere Çalışma Vizesi türleri aşağıda örneklendirilmiştir. 

İngiltere Genel Çalışma İzni Vizesi (TIER 2): Bir işveren tarafından istihdam edilmek üzere İngiltere’ye giderek çalışmak isteyenlerin alması gereken vize türüdür. 

İngiltere’de sporcu olarak, profesyonel anlamda çalışmak isteyen kişiler, Puan Bazlı Sistemde 50 Puan toparlayabilirlerse İngiltere Sporcu Vizesi’ne başvuru yapabilirler.

Ankara Antlaşması Vizesi: başvurularında standart şartlar yerine işi yapabilecek düzeyde şartlara sahip olunmasının yeterli olduğu ve yalnızca 18 yaşından büyük olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği İngiltere vizesi türlerinden biridir. Bu vize türünde sektör, sermaye, dil bilgisi, diploma, mesleki yeterlilik vb. kısıtlamaların bulunmamaktadır. Detaylar için tıklayın.  

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi: En az 1 yıl süreyle İngiltere Tier-4 Öğrenci Vizesi veya diğer herhangi bir İngiltere'de yasal olarak çalışmaya izin veren vize türüyle İngiltere'de bulunan ve yine en az 1 yıl süreyle aynı işyerinde ve yasal olarak çalışan kişiler, Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi’ne başvurabilirler.

Türkiye’de hâlihazırda çalışılan şirketin İngiltere’de bulunan ofisinde veya işyerinde çalışmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türü İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi’dir.

İngiltere’de din görevlisi olarak bulunmak isteyen kişiler, Certificate of Sponsorship (Sponsorluk Sertifikası)  sahibi olarak 50 Puanı tamamladıkları takdirde İngiltere Din Görevlisi Vizesi başvurusunda bulunabilirler.

Tier – 5 Geçici Çalışan Vizesi, İngiltere’ye kısa bir süre için belirli alanlarda çalışmak amacıyla gitmek isteyen kişilerin başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere'de çalışma izni ile çalışan bireyler eğitim alma hakkına da sahip olabilecektir. İngiltere'de hangi eğitimleri alabileceğiniz, bu eğitimlerin ücretleri ve süreleri hususunda bilgi ve danışmanlık için TIKLAYIN!

Aşağıdaki tablodan diğer vize türleriyle ilgili detaylı bilgileri içeren sitelere ulaşabilir, dilerseniz uzmanlarımızla irtibata geçerek tüm sorularınızın yanıtlarını alabilir ve başvuru işlemlerinize profesyonel ekibimizle başlayabilirsiniz. 

Açıklama Link

İngiltere Vizesi başvuru işlemleri, vize türleri ve başvuru şartları, vize reddine itiraz yolları gibi çeşitli konular için tıklayın>>

İngiltere Vizesi  

İngiltere’ye oturum izni alarak yerleşebilmek için tıklayın>>

İngiltere Yerleşim Vizesi

Birleşik Krallık’ta İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi olarak yaşayan kişilerin akrabalarının İngiltere'ye yerleşmek için tıklayın>>

İngiltere Evlilik Vizesi

İngiltere’de sektör, sermaye, dil bilgisi, mesleki yeyerlilik, diploma vb. sınırlamalar bulunmadan kendi işinizi kurabilmek için tıklayın>>

Ankara Anlaşması Vizesi

Ankara Antlaşması Vizesi

İngiltere’de çalışmak, yatırım yapmak, girişimci olmak veya ortaklık kurmak gibi amaçlarınız bulunuyorsa tıklayın>>

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere’de doğrudan çalışma hakkı alarak yaşamak, sürekli oturum ve vatandaşlık başvurusu yapabilmek için tıklayın>>

İngiltere İş Vizesi

İngiltere'de eğitim ücretleri, eğitim süreleri, eğitim programları hakkında bilgi alabilmek içinb tıklayın>>

İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere'ye yapacağınız 6 ay ve daha kısa süreli seyahatleriniz için gereken vize türü için tıklayın>>

İngiltere Turist Vizesi

İngiltere'ye aile ziyareti, akademik ziyaret, iş ziyareti gibi amaçlarla gidecek olan kişilerin alması gereken vize türü için tıklayın>>

İngiltere Ziyaretçi Vizesi

İngiltere vizesi konusunda profesyonel danışman ve uzmanlarımıza Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek veya telefon aracılığıyla ulaşabilir, vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Vize danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, vize başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu" sayfası 385 defa okundu