Anasayfa İletişim

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-04-11 10:32:39

İngiltere'de sermaye, sektör, dil bilgisi, mesleki yeterlilik gibi kısıtlamalar olmadan kendi işinizi kurabilmenizi sağlayan bir vize türüdür. Detaylar için bu sayfayı inceleyiniz.

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği, sektör, sermaye, eğitim seviyesi, tecrübe süresi, İngilizce dil bilme seviyesi kısıtları olmadan İngiltere’de iş kurmak üzere başvuru yapılabilen bir İngiltere çalışma/iş vizesi türüdür.

İngiltere’de yeni bir yaşam kurmanızı sağlayan bu vize tyürünün belirli şartları vardır. 

Ankara Antlaşması Vizesi sadece 18 yaşından büyük her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının İngiltere’de kendi işini kurmak için başvurabildiği bir türdür. 

  • İngilizce bilme seviye şartı, sermaye sınırlaması, eğitim seviyesi kısıtı ve sektör kısıtlaması bulunmayan bu vize türüyle İngiltere'de sürekli oturum başvurusunda bulunabilir,
  • İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Ankara Antlaşması Vizesi ile çalışma şeklinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. İş yeri açarak, var olan iş yerine ortak olarak, evden (home-office), mobil/seyyar, herhangi bir işletmeyi devralabilirsiniz. 

Ankara Antlaşması Vizesi ile;

lokanta ve kebapçılık,

restoran işletmeciliği,

yazılım (IT),

enstrüman sanatçılığı,

gayrimenkul danışmanlığı,

oto tamirciliği, marangozluk,

terzilik,

masör – masöz,

pazarcılık,

pastacılık,

tekstilcilik,

kuyumculuk,

bahçıvanlık,

iş danışmanlığı,

ve SERBEST MESLEK SAHİBİ OLARAK YAPABİLECEĞİNİZ YÜZLERCE MESLEKTE KENDİ İŞİNİZİ KURABİLİRSİNİZ!

Ankara Antlaşması Vizesiyle İngiltere vatandaşlığı da alabilirsiniz.

  • İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan bireylere 1 yıllık vize verilir.
  • Bu süre dolmadan İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi uzatma başvurusu yapan bireylere standart uzatma süresi 3 yıl olarak verilebilir.
  • Ankara Anlaşması Vizesi başvuru dosyasının niteliğinin yetersiz olması sebebiyle 3 yıllık yerine 1 veya 2 yıllık süreyle vize uzatma hakkı da verilebilir.
  • İngiltere’de toplamda 5 yıl yaşayan bireyler İngiltere’de sürekli oturum izni sahibi olabilecektir.
  • İngiltere’de sürekli oturum izni alındığında ise en az 1 yıl sürekli oturum sahibi olarak İngiltere’de bulunulması, İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunabilirsiniz.
  • İngiltere de Türkiye gibi -bazı Avrupa ülkelerinin aksine- çifte vatandaşlığı kabul etmektedir. Yani kişiler hem İngiliz vatandaşı hem de Türk vatandaşı olabilir.

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi sahibi kişilerin eşi ve 21 yaşından küçük çocukları da Ankara Anlaşması Bağımlı Vizesi ile Birleşik Krallık’a giderek aile birlikteliğinin sağlanması için başvuru yapabilir. Bağımlı çocuklar İngiltere’de devlet okullarına kaydolabilir, 16 yaşından büyük çocuklar ve bağımlı eşler istedikleri işte çalışabilir. Tüm bunlara ek olarak, tüm aile bireyleri İngiltere sağlık hizmetlerinden de ücretsiz yararlanabilir.

Detaylar için tıklayın.

Aşağıdaki sitelerden başvurmak istediğiniz vize türüne dair detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Açıklama Link

İngiltere Vizesi başvuru işlemleri, vize türleri ve başvuru şartları, vize reddine itiraz yolları gibi çeşitli konular için şu siteyi ziyaret ediniz. >>

İngiltere Vizesi  

İngiltere’ye oturum izni alarak yerleşmek isteyen bireyler, başvuru şartlarını başvurması gereken vize türünü buradan öğrenebilir. >>

İngiltere Yerleşim Vizesi

Birleşik Krallık’ta İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi olarak yaşayan kişilerin akrabalarının İngiltere'ye yerleşmek için başvurması gereken vize türü >>

İngiltere Evlilik Vizesi

İngiltere’de çalışmak, yatırım yapmak, girişimci olmak veya ortaklık kurmak gibi amaçları bulunan bireylerin başvurabileceği vize türleri için şu sayfayı ziyaret edin. >>

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere’de doğrudan çalışma hakkı alarak yaşamak isteyen bireylerin sürekli oturum ve vatandaşlık başvurusu yapma imkanı >>

İngiltere İş Vizesi

Birleşim Krallık'ta kısa süreli veya uzun süreli olarak alacağınız eğitimler için tıklayın>>

İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere'ye yapacağınız 6 ay ve daha kısa süreli seyahatleriniz için gereken vize türü>>

İngiltere Turist Vizesi

İngiltere'ye aile ziyareti, akademik ziyaret, iş ziyareti gibi amaçlarla gidecek olan kişilerin alması gereken vize türü >>

İngiltere Ziyaretçi Vizesi

İngiltere'de eğitim ücretleri, eğitim süreleri, eğitim programları hakkında bilgi ve danışmanlık için tıklayın>>

İngiltere yurt dışı eğitim danışmanları

İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak isteyenler şirketimiz danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerine başlayabilir ya da vize reddine itiraz başvurusunda bulunabilirler.

2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir şirkettir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilir, kafanızı kurcalayan tüm soruların yanıtları bulabilirsiniz.

 

"İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu" sayfası 451 defa okundu