Anasayfa Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 15:24:00

İngiltere'de sermaye, sektör, dil bilgisi, mesleki yeterlilik gibi kısıtlamalar olmadan kendi işinizi kurabilmenizi sağlayan bir vize türüdür. Detaylar için bu sayfayı inceleyiniz.

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği, sektör, sermaye, eğitim seviyesi, tecrübe süresi, İngilizce dil bilme seviyesi kısıtları olmadan İngiltere’de iş kurmak üzere başvuru yapılabilen bir İngiltere çalışma/iş vizesi türüdür.

İngiltere’de yeni bir yaşam kurmanızı sağlayan bu vize tyürünün belirli şartları vardır. 

Ankara Antlaşması Vizesi sadece 18 yaşından büyük her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının İngiltere’de kendi işini kurmak için başvurabildiği bir türdür. 

  • İngilizce bilme seviye şartı, sermaye sınırlaması, eğitim seviyesi kısıtı ve sektör kısıtlaması bulunmayan bu vize türüyle İngiltere'de sürekli oturum başvurusunda bulunabilir,
  • İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Ankara Antlaşması Vizesi ile çalışma şeklinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. İş yeri açarak, var olan iş yerine ortak olarak, evden (home-office), mobil/seyyar, herhangi bir işletmeyi devralabilirsiniz. 

Ankara Antlaşması Vizesi ile;

lokanta ve kebapçılık, restoran işletmeciliği, yazılım (IT), enstrüman sanatçılığı, gayrimenkul danışmanlığı, oto tamirciliği, marangozluk, terzilik, masör – masöz, pazarcılık, pastacılık, tekstilcilik, kuyumculuk, bahçıvanlık, iş danışmanlığı ve SERBEST MESLEK SAHİBİ OLARAK YAPABİLECEĞİNİZ YÜZLERCE MESLEKTE KENDİ İŞİNİZİ KURABİLİRSİNİZ!

Ankara Antlaşması Vizesiyle İngiltere vatandaşlığı da alabilirsiniz.

  • İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan bireylere 1 yıllık vize verilir.
  • Bu süre dolmadan İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi uzatma başvurusu yapan bireylere standart uzatma süresi 3 yıl olarak verilebilir.
  • Ankara Anlaşması Vizesi başvuru dosyasının niteliğinin yetersiz olması sebebiyle 3 yıllık yerine 1 veya 2 yıllık süreyle vize uzatma hakkı da verilebilir.
  • İngiltere’de toplamda 5 yıl yaşayan bireyler İngiltere’de sürekli oturum izni sahibi olabilecektir.
  • İngiltere’de sürekli oturum izni alındığında ise en az 1 yıl sürekli oturum sahibi olarak İngiltere’de bulunulması, İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunabilirsiniz.
  • İngiltere de Türkiye gibi -bazı Avrupa ülkelerinin aksine- çifte vatandaşlığı kabul etmektedir. Yani kişiler hem İngiliz vatandaşı hem de Türk vatandaşı olabilir.

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi sahibi kişilerin eşi ve 21 yaşından küçük çocukları da Ankara Anlaşması Bağımlı Vizesi ile Birleşik Krallık’a giderek aile birlikteliğinin sağlanması için başvuru yapabilir.

Bağımlı çocuklar İngiltere’de devlet okullarına kaydolabilir, 16 yaşından büyük çocuklar ve bağımlı eşler istedikleri işte çalışabilir. Tüm bunlara ek olarak, tüm aile bireyleri İngiltere sağlık hizmetlerinden de ücretsiz yararlanabilir.

İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak isteyenler şirketimiz danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerine başlayabilir ya da vize reddine itiraz başvurusunda bulunabilirler.

2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığıyla ulaşabilir, kafanızı kurcalayan tüm soruların yanıtları bulabilirsiniz.

"İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu" sayfası 492 defa okundu