Anasayfa İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

İngilterede Burs Seçenekleri

İngiltere'de Burs Seçenekleri ve ve İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere’de lisans veya lisansüstü seviyede üniversite eğitimi almak isteyenler burs seçeneklerini mutlaka araştırmalılar. Tüm okul ve konaklama masrafları da ayarlandıktan sonra İngiltere öğrenci vizesine başvurabilirsiniz.

İngiltere’de Eğitim Görmek İçin Burslar ve Finansal Destekler

İngiltere’de Tier-4 Uzun Dönem İngiltere Öğrenci Vizesi alarak bir eğitim programına katılmak isteyen uluslararası öğrenciler için burslar, para yardımları, finansal ödüller, krediler gibi birçok finansal destek seçeneği bulunmaktadır.

İngiltere’de Üniversite Deneyimi

İngiltere İngilizcenin ve kaliteli üniversitelerin vatanı. Bu yüzden her yıl binlerce uluslar arası öğrenci İngiltere öğrenci vizesine başvuruyor.

İngiltere Öğrenci Vizesi Türleri Hakkında

İngiltere'de dil, lise, üniversite, master, doktora ya da yaz okulu, mesleki eğitim kursları gibi eğitim programlarına öğrenci olarak katılmak ve eğitim almak için İngiltere Öğrenci Vizesi sahibi olunmalıdır.

İngiltere öğrenci vizesi ile İngiltere'ye geldikten sonra çalışabilir miyim?

İngiltere Öğrenci vizesi başvuruları 3 gruba ayrılmaktadır. Kısa süreli olarak yani 6 aylık ziyaret vizesi alarak kısa süreli eğitim programları için İngiltere'de bulunuyorsanız bu durumda çalışma hakkınız bulunmamaktadır.

İngiltere'de Master/Doktora için Vize

İngiltere'de master veya doktora gibi uzun süreli eğitim almak isteyen kişiler İngiltere'ye seyahat etmek üzere Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi başvuru yapmalıdırlar.

Öğrenimimle ilgili ayarlamaları yapmak üzere İngiltere'ye gidebilir miyim?

Eğer hemşirelik ya da ebelik okulu öğrencisi konumundaysanız veya eğitiminizi tamamlayarak kıdemli hemşire veya ebe olarak İngiltere'de eğitiminizle ilgili araştırmalarınız sürdürmeyi planlıyorsanız bunlar için gereken düzenlemeleri yapmak için İngiltere Öğrenci Aday Vizesi başvurusu yapmanız mümkündür.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu Türkiye'den mi yapılmak zorundadır?

İlk kez İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru yapıyorsanız yani pasaportunuzda basılı ve tarihi geçmemiş bir İngiltere Vizesi yok ise, İngiltere Vizesi başvurunuzu Türkiye'de yapmanız gerekmektedir.